


Perkusja tak jak i większość instrumentów muzycznych do prawidłowego działania wymaga odpowiedniego nastrojenia. Instrument, który jest poza strojem, brzmi fatalnie i często jest męczarnią dla osoby grającej, jak i słuchaczy. Tak samo jest z bębnami! Wielu początkujących perkusistów nie zdaje sobie sprawy, że bębny się stroi. Często spotykamy się z opinią, że wystarczy pokręcić śrubkami, aby napiąć membranę. Jak bardzo się mylą ci, którzy tak sądzą.

Do gry na perkusji niezbędne są nie tylko bębny, talerze, czy osprzęt typu pałeczki, ale także akcesoria wygłuszające, które wpływają na komfort i zdrowie perkusisty. Zobacz, dlaczego są takie ważne, jeśli na poważnie myślisz o grze na tym instrumencie.






Stołek perkusyjny od dawna traktowany jest po macoszemu przez perkusistów. Jest on zwykle ostatni na liście perkusyjnych zakupów, a to na nim spędzamy wiele godzin w salce, na koncertach. Dlatego warto chwilę dłużej pochylić się nad wyborem stołka.











Wybór pałek do perkusji to trudna sztuka. W tym poradniku przeprowadzimy Ciebie przez podstawową wiedzę o budowie, rodzajach główek, materiałach i wszystkim innym co musisz wiedzieć, aby wygodnie grać i świadomie brzmieć, dokładnie tak jak chcesz.


Nasi klienci zaczynają przygodę z perkusją w różnym wieku. Tu nie ma ograniczeń wiekowych, a warunkiem jest chyba tylko odpowiedni wzrost, tak by móc wygodnie usiąść za zestawem.
