Tama StageStar to perkusja która zastąpi Rhythm Mate?

Bierzemy pod lupę nowy zestaw perkusyjny Stagestar i dzielimy się naszymi obserwacjami bez ściemy.

Cześć miłośnicy bębnienia. Dzisiaj pochylamy się dla was nad tematem nowego zestawu perkusyjnego od TAMY, czyli Stagestara. To nie tylko opcja dla tych, co dopiero zaczynają z perkusją, ale też coś, co może zaciekawić nawet doświadczonych drum freaków. O co chodzi? Czy zastąpi perkusję Tama Rhythm Mate? Czytajcie dalej, a wszystko stanie się jasne!

Czytaj więcej
Jaka perkusja na początek?
Wybór zestawu dla początkującego perkusisty może stanowić nie lada wyzwanie. Kiedy nie masz wiedzy na temat rodzajów instrumentów, ich brzmienia, budowy i realnej wartości, ciężko zorientować się co będzie najlepsze.Nasi klienci zaczynają przygodę z perkusją w różnym wieku. Tu nie ma ograniczeń wiekowych, a warunkiem jest chyba tylko odpowiedni wzrost, tak by móc wygodnie usiąść za zestawem.
Czytaj więcej
Jaki stołek perkusyjny? [Update 10.2023]

Stołek perkusyjny od dawna traktowany jest po macoszemu przez perkusistów. Jest on zwykle ostatni na liście perkusyjnych zakupów, a to na nim spędzamy wiele godzin w salce, na koncertach. Dlatego warto chwilę dłużej pochylić się nad wyborem stołka.

Czytaj więcej
Mistyczne dźwięki z Tybetu: Tajemnica mis tybetańskich (singing bowl)
W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym hałasu i stresu, poszukiwanie spokoju i wewnętrznej harmonii stało się priorytetem dla wielu osób. W tym kontekście misy tybetańskie, znane również jako singing bowl, zyskały ogromną popularność jako narzędzia medytacyjne i terapeutyczne. Dzięki swoim mistycznym dźwiękom i głębokiemu oddziaływaniu na ciało i umysł, misy tybetańskie stały się prawdziwym skarbem dla wielu praktykujących medytację i poszukiwaczy wewnętrznego spokoju.
Czytaj więcej
Strojenie perkusji

Perkusja tak jak i większość instrumentów muzycznych do prawidłowego działania wymaga odpowiedniego nastrojenia. Instrument, który jest poza strojem, brzmi fatalnie i często jest męczarnią dla osoby grającej, jak i słuchaczy. Tak samo jest z bębnami! Wielu początkujących perkusistów nie zdaje sobie sprawy, że bębny się stroi. Często spotykamy się z opinią, że wystarczy pokręcić śrubkami, aby napiąć membranę. Jak bardzo się mylą ci, którzy tak sądzą.

 
Czytaj więcej
Pady perkusyjne - Poznaj ich budowę, rodzaje i sposób mocowania
Podstawowym narzędziem „pracy” młodego adepta sztuki perkusyjnej będzie werbel lub pad perkusyjny. Służy on do domowych ćwiczeń, poprawnego trzymania pałeczek, oraz kontroli ich odbicia. Coś jak w przypadku nauki trzymania długopisu. Jak wybrać optymalny Pad do ćwiczeń perkusyjnych? W dalszej części postaram się przedstawić rodzaje padów i ich budowę.
Czytaj więcej
Jaka Perkusja Elektroniczna na Początek?
Jaka perkusja elektroniczna na początek będzie najlepsza? Przed tym pytaniem staje wielu z was i przeszukuje internet w poszukiwaniu odpowiedzi. Mnogość opcji, firm, konfiguracji jest tak duża, że potrafi rozboleć od tego głowa. Z tego krótkiego poradnika dowiesz się na co należy zwracać szczególną uwagę aby nie dokonać błędnego wyboru.
Czytaj więcej
Na czym polega dźwiękoterapia?
Terapie wspomagające proces leczenia organizmu mogą przybierać różne formy. Nie zawsze opierają się na dowiedzionych naukowo metodach medycyny akademickiej. Niektórzy sięgają współcześnie do tradycyjnych sposobów stosowanych przez ludzi od wieków. Przykład może stanowić ajuwerda albo terapia dźwiękiem.
Czytaj więcej
Ile oleju ma Remo Pinstripe?
Remo Pinstripe to bardzo popularne naciągi perkusyjne w naszym kraju. Uważane za uniwersalne lekarstwo na wszystkie bolączki brzmieniowe perkusji. Swoją mityczną moc sprawczą zawdzięczają płynowi hydraulicznemu / olejowi, który mieści się pomiędzy warstwami i tłumi, polepsza, daje więcej mięcha, więcej dołu i sprawia, że czujesz się lepszym bębniarzem.
 
Serio??? Sprawdźmy to!
Czytaj więcej
Z języka angielskiego drum to między innymi bęben, należący do grupy instrumentów perkusyjnych. Stąd też wzięła się nazwa naszego sklepu Drum Center
Czytaj więcej
Pałeczki do perkusji

Wybór pałek do perkusji to trudna sztuka. W tym poradniku przeprowadzimy Ciebie przez podstawową wiedzę o budowie, rodzajach główek, materiałach i wszystkim innym co musisz wiedzieć, aby wygodnie grać i świadomie brzmieć, dokładnie tak jak chcesz.

Czytaj więcej
Jak wyciszyć perkusję?
W tym artykule poruszamy istotny temat: Jak wyciszyć perkusję? Czy da się grać i ćwiczyć po cichu w domu tak by nie popaść w konflikt z sąsiadami i resztą rodziny? Czy jesteśmy skazani wyłącznie na ćwiczenie na padzie? Temat ważny dla nas perkusistów, zwłaszcza teraz, gdy wielu z nas musi przebywać w domu, bez dostępu do sali prób.  Sprawdźmy co producenci perkusyjnego sprzętu przygotowali dla nas by nam pomóc w cichym ćwiczeniu.
Czytaj więcej
Alesis Turbo Mesh Kit
Firma Alesis wprowadziła do oferty model Alesis TURBO Mesh Kit, którego wszystkie pady wyposażone zostały w niemal bezgłośne naciągi siateczkowe. Do tego zamiast klasycznego i głośnego rozwiązania z mechanizmem bębna basowego, zastosowano tutaj dwa niezależne kontrolery, które nie wytwarzają prawie żadnych wibracji i hałasów.
Czytaj więcej
pixel