Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamertony planetarne

( ilość produktów: 3 )

Kamertony planetarne do dźwiękoterapii, leczenia dźwiękiem

Kamertony planetarne są to precyzyjnie dobrane częstotliwości ciał niebieskich Słońca, Księżyca, Ziemi, Marsa itd. Kamertony te wykonywane są w Niemczech z nikolowanej stali wysokiej jakości. Strojone są według teorii szwajcarskiego astronoma i muzykologa Jansa Cousto. Stworzył on tzw. Cosmic Octave. 

Kamertony te zostały opracowane do celów leczniczych i terapeutycznych. Kiedy uaktywniamy kamerton produkujemy czysty dźwięk. Słuchanie lub lub odczuwanie ich wibracji jest jak podróż w głąb naszego ciała. 

Istnieją różne kamertony i wiele technik ich stosowania. 

Występują też kamertony, które odpowiadają naszym czakrom. Służą one do ich aktywacji i pobudzenia w przypadku pojawienia się blokad w przepływie energii.

Kamerton najlepiej wzbudzać o wewnętrzną dłoni. Postawiony końcem na dowolnym rezonatorze jak drewno, membrana dowolnego bębna wzmacnia dźwięk i podnosi jego głośność. 

Wedle pitagorejskiej koncepcji harmonii sfer, wszystkie planety, krążąc pod swoich orbitach wydają określony dźwięk. Idea ta została odrzucona w epoce renesansu. Współczesnym wcieleniem sfer jest idea Kosmicznej Oktawy. Ciała niebieskie można powiązać z określonymi częstotliwościami. 

pixel