31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Kamertony planetarne, terapeutyczne

( ilość produktów: 9 )

Kamertony planetarne do dźwiękoterapii, leczenia dźwiękiem

Kamertony planetarne są to instrumenty o precyzyjnie dobranych częstotliwościach ciał niebieskich Słońca, Księżyca, Ziemi, Marsa itd. Kamertony te wykonywane są w Niemczech z nikolowanej stali wysokiej jakości. Strojone są według teorii szwajcarskiego astronoma i muzykologa Hansa Cousto. Stworzył on tzw. Cosmic Octave (Oktawa kosmiczna), aby dopasować częstotliwości Słońca, Księżyca oraz planet układu słonecznego. Każdy z nich jest dostrojony do wytwarzania odpowiedniej częstotliwości ciała niebieskiego.

Kamerton terapeutyczny

Kamertony te zostały opracowane do celów leczniczych i terapeutycznych. Kiedy uaktywniamy kamerton terapeutyczny produkujemy czysty dźwięk. Słuchanie lub odczuwanie ich wibracji jest jak podróż w głąb naszego ciała. Wibrujący dźwięk kamertonu planetarnego wypełnia pomieszczenie wprowadzając ciało i umysł w stan spokoju i harmonii ze światem i kosmosem.  Istnieją różne kamertony terapeutyczne i wiele technik ich stosowania. Występują też kamertony, które odpowiadają naszym czakrom. Służą one do ich aktywacji i pobudzenia w przypadku pojawienia się blokad w przepływie energii.

Kamerton najlepiej wzbudzać o wewnętrzną część dłoni lub uderzając w drewniany kołeczek lub powierzchnię. Należy unikać uderzania kamertonem o twarde, porowate powierzchnie by nie zniszczyć instrumentu. Kamerton terapeutyczny postawiony uchwytem na dowolnym rezonatorze jak drewno, stół lub  membrana dowolnego bębna wzmacnia dźwięk i podnosi jego głośność. Kamerton terapeutyczny zbudowany jest metalowej części w kształcie widelca, najczęściej wykonanej ze stali szlachetnej. Istnieją też kamertony wykonane z mosiądzu i innych szlachetnych stopów. Uchwyt kamertonu terapeutycznego zwykle wykonany jest z korka tak by nie tłumić częstotliwości i długiego wybrzmienia instrumentu. Każdy z kamertonów osiada wygrawerowane lub nadrukowane oznaczenie mówiące o wysokości stroju oraz planety do której jest przypisany. Kamertony planetarne można zakupić pojedynczo lub w zestawie. Zestawy są wyposażone zazwyczaj w eleganckie i praktyczne etui służące do przechowywania i transportu kamertonów.

Czym różni się zwykły kamerton do strojenia od kamertonu terapeutycznego?

Kamertony planetarne terapeutyczne ze względu na swoje przeznaczenie różnią się parametrami od zwykłych stroików. Skład budulca, rozmiary i konstrukcja są dostosowane tak by podczas sesji terapeutycznej oddziaływać zarówno na umysł jaki komórki naszego ciała. Kamertony planetarne mają silniejsze brzmienie oraz dłużej wybrzmiewają. Wedle pitagorejskiej koncepcji harmonii sfer, wszystkie planety, krążąc pod swoich orbitach wydają określony dźwięk. Idea ta została odrzucona w epoce renesansu. Współczesnym wcieleniem sfer jest idea Kosmicznej Oktawy. Ciała niebieskie można powiązać z określonymi częstotliwościami.

pixel