Naciągi do tomów - typ: uderzane

( ilość produktów: 336 )

Brzmienie każdego bębna zależy od rodzaju korpusu z którego jest wykonany, a także od rodzajów zastosowanych w nim naciagów. Oba naciągi perkusyje odgrywają istotną rolę w kreowaniu brzmienia. Naciąg uderzany do tomów uznawany jest przez większość z najważniejszy. Nie do końca jest to prawdziwe. Ważne są oba. Po prostu naciągi uderzane do tomów stanowią w katalogu każdej perkusyjnej marki produkującej naciągi najistotniejszą część.

Naciągi do tomów uderzane - podział

Naciągi uderzane podzielić można ze względu na konstrukcję, ilość wartość na dwa typy. Naciągi jednowarstwowe jak np. Remo Ambasador Clear, Remo Diplomat Clear, Evans G1 Clear. Oczywiście jedna warstwa mylaru może w danym naciągu też mieć różne grubości w zależności od serii. Im naciąg jest cieńszy tym wymaga wyższych strojów i jest brzmiący wyżej i głośniej. Naciąg dwuwarstwowy to taki, który składa się z dwóch warstw nałożonej jedna na drugą. Takie naciągi są grubsze, bardziej wytrzymałe, a przy tym też cichsze Remo Emperor, Evans G2, Aquarian Performance II. Najcześciej stosuje się je w muzyce POP, Rock, Metal i sprawdzają się w wielu innych gatunkach muzycznych. Są też ekstremalne naciągi składające się z trzech warstw, ale to już dla kowali :). Istnieją też naciągi olejowe, które znowu wracają do łask. Prosimy nie mylić naciągu Remo Pinstripe z membraną olejową. Remo Pinstripe nie jest naciągiem olejowym wbrew powszechnej opinii.

Podział ze względu na wykończenie to nic innego jak rodzaj powierzchni w jakiej wykonany jest naciąg. Spotkać można naciągi szorstkie, które nazywa się powlekanymi (coated). Mają one naniesioną specjalną farbę utrwalaną potem w piecu. Szorstkość membrany nadaje jej bardziej suchego brzmienia np. Evans G1 Coated lub G2 Coated. Występują wersje przeźroczyste tzw. Clear, gdzie powłokę stanowi sam mylar bez żadnych dodatków. Jest też warstwa uwalana światłem UV, która stanowi połączenie brzmienia naciągu clear i coated. Firmy coraz cześciej prześcigają się w typach wykończeń, co zaowocowało powstaniem bardzo ciekawych naciagów, których powierzchnia jest trawiona, a nie napylana. Np Remo BlackSuede albo Evans Onyx. Przez to, że warstwa ta nie jest napylana, jej odporność na ścieranie jest wielokrotnie większa od zwykłych coated.

Naciągi do tomów uderzane podzielić jeszcze można na takie, które prószy ilości warstw czy wykończenia można podzielić na tzw. Modyfikatory brzmienia. Przykładami niech będą Remo Pinstripe, najpopularniejszy naciąg z tłumikiem na świecie, który ma też odpowiednika w postaci Evans EC-2S. Tłumiki pozwalają zachować pełną kontrolę nad przydźwiękami. Naciągi potrafią też być wyposażane w specjalne kołnierze tłumiące, łatki wzmacniające znajdują się po stronie wierzchniej i wewnątrz. Każdy z tych naciąg ma nieco inne zadanie i nie ma czegoś takiego jak dobry naciąg. Membrana jest dobra wtedy kiedy jest dobrze dobrana. Zapytaj naszych specjalistów o to jaki naciąg będzie najlepszy do twojej perkusji.

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marek Evans, Remo i Aquarian i posiadamy największy wybór w Polsce.

pixel