Tama Star

( ilość produktów: 3 )

Tama StarTama Star To flagowy model marki. Bębny w których inżynierowie Tamy wykorzystali cały swój obecnie posiadany potencjał i które mają świadczyć o ich kunszcie. Seria Star produkowana jest wyłącznie w Japonii, w procesie w większości ręcznej obróbki pieczołowicie selekcjonowanych partii drewna.

W ofercie Modelu Star znajdziemy trzy rodzaje drewna:

  • Bubinga,
  • Klon (Maple)
  • Orzech (Walnut)

Ręcznie budowany, podpisany przez swojego twórcę zestaw, wymyka się zwyczajowej klasyfikacji nie pozostawiając miejsca na pytania o jakość, brzmienie, prezencję. W tych bębnach wszystkie te aspekty składające się na zwyczajowe recenzje bębnów są po prostu na najwyższym z możliwych poziomów.

Perkusje Tama z tej serii są wykonywane na indywidualne zamówienie, a czas oczekiwania na wymarzony instrument wynosi około 24 tygodnie.

Perkusja Tama Star jest narzędziem profesjonalistów, stąd oprócz jednej (Walnut TW42RZS), nie oferuje się konfiguracji z góry narzuconej. Rozmiar każdego z bębnów wybieramy sami, a opcji jest mnóstwo.

Dostępna jest cała mnogość pięknie kładzionych lakierów, część z nich dostępnych dla każdego korpusu, część charakterystyczna odpowiednio dla Klonu, Bubingi, oraz Orzecha. Wnętrze każdego korpusu jest ręcznie olejowane co zabezpiecza korpus, pięknie eksponując przy okazji słoje drewna.

W swoim topowym modelu Tama zawarła szereg nowatorskich rozwiązań mających na celu maksymalne wydłużanie rezonansu bębnów:

Gumowe nóżki z pustą przestrzenią w środku, w celu zminimalizowania wibracji przenoszonych przez podłogę.

Nóżki centrali to również bardzo zaawansowana konstrukcja, łącząca stabilność i niespotykaną elastyczność, nawet w tym miejscu rezonans bass drumu jest w jak najmniejszym stopniu ograniczony.

Zawieszenie tomów to kolejna odsłona dbałości o maksymalne wybrzmiewanie. Inżynierowie opracowali na podstawie wielu testów optymalne rozmieszczenie punktów styku, najbardziej ergonomiczne i zapewniające ?trzymanie? w punktach nie wstrzymujących naturalnych wibracji korpusu.

pixel