Paiste 602 Modern Essentials

( ilość produktów: 11 )

Paiste 602 Modern Essentials zostały stworzone przy ścisłej współpracy z Vinnie Colauitą. Wykuwane z legendarnego Paiste 602 Bronze (CuSn20) w Szwajcarii przez wykwalifikowanych rzemieślników.

Ideą powstania serii 602 Modern Essentials było stworzenie mostu pomiędzy talerzami o bardzo ciemnym i jasnym charakterze. Jak to opisuje Vinnie Colauita:

?Chciałem wziąć nieco ciepłego, bogatego i ciemnego brzmienia typowego dla serii Signature Traditionals i połączyć te cechy z przejrzystym soundem 602. Potem okazało się, że Paiste Sound Development nosił się z podobnym zamiarem. Ich pomysł i moja wizja stały się całkowicie zbieżne?

Idealne połączenie jasności, piasku, szumu z doskonałą definicją pałki i selektywnością. Łatwe w kontroli w pełnym zakresie ich dynamiki. Brzmienie które łączy tradycję z nowoczesnym charakterem. Talerze z tej serii są odrobinę głośniejsze od klasycznej serii 602, ale tak aby idealnie komponowały się z zestawem perkusyjnym, bez jego dominacji.

Subtelne podejście do talerzy tej serii w niższych zakresach dynamicznych uwydatnia się ogromną delikatnością i subtelnością brzmienia. Potraktowane przez mocniejsze uderzenie przełoży się bogatszą paletę barw z lekkim pazurem, ale bez rażącej w uszy szklistości. To co Vinnie dokonał z firmą Paiste można uznać za majstersztyk.

pixel