Naciągi siateczkowe do cichego grania na perkusji

( ilość produktów: 67 )

Granie na bębnach to głośne hobby. Perkusje akustyczne nie mają magicznego potencjometru do regulacji głośności. Bębny można ściszyć na wiele sposobów. Jednym z nich jest są naciągi zbudowane z nici nylonowych. Wytrzymałe, sprężyste i niemal bezgłośne. Ich założenie na bęben niemal absolutnie go wycisza. Dzieje się tak dlatego, że naciągi siateczkowe niemal w połowie jest przestrzenią przez którą ucieka powietrze, a to nie powoduje wzrostu ciśnienia akustycznego w bębnie.

Naciągi siateczkowe przez wiele lat stosowane były wyłącznie w perkusjach elektronicznych. Dopiero po wielu latach zaczęły być stosowane jako forma wyciszenia perkusji. Naciągi siateczkowe do perkusji występują w wielu popularnych średnicach i produkowane są przez wiele firm. Różnią się od siebie grubością nici z której są zrobione, grubością obręczy czy kolorem. Im naciąg siateczkowy dla perkusistów jest wykonany z grubszych nici tym jest wytrzymalszy.

Najpopularniejszymi producentami naciągów siateczkowych są firmy Remo, Evans, Roland, Aquarian i Pearl. Pasują one na niemal wszystkie bębny akustyczne o uniwersalnych rozmiarach.

Dzięki naciągom siateczkowym granie na perkusji w bloku czy kamienicy staje się możliwe. Dla perkusistów jak i dla sąsiadów jest to idealny kompromis, który nie zaburza relacji sąsiedzki, a jednocześnie pozwala zachować formę i pamięć mięśniowej na wysokim poziomie.

Zakładając siateczki na bębny należy pamiętać, aby pałeczki nie miały wyszczerbionych główek. Zniszczona główka pałeczki perkusyjnej działa na naciąg siateczkowy jak tępy nożyk powodując szybkie niszczenie naciągu. Pamiętaj! Zawsze na siateczkach graj nowymi pałeczkami, wydłuży to żywotność cichych naciągów.

Czy naciągi siateczkowe wydają jakiś dźwięk?

Naciągi siateczkowe są bardzo ciche. Jeśli naciąg rezonansowy w bębnie jest założony to będzie słyszalny przy uderzeniu ton podstawowy bębna. Natomiast po zdjęciu naciągu rezonansowego jedynym dźwiękiem jest uderzenie pałeczki o nylonową nić.

Czy naciągi siateczkowe się stroi?

Naciągów siateczkowych nie stroi się tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych naciągów. Natomiast reguluje się ich napięcie. Im naciąg jest słabiej napięty tym mniej odbija. Im jest mocniej naprężony tym odbija mocniej. Należy pamiętać, że zbyt słabo naciągnięta membrana siateczkowa szybko się zniszczy.

Czy naciąg siateczkowy na werblu daje dźwięk sprężyn?

Naciąg tego typu założony na werbel powoduje uruchamianie sprężyny. Wzbudza się ona jednak w nieco inny sposób i należy napiąć ją mocniej. Nie uzyska się natomiast dźwięku sprężyny jak przy klasycznych naciągach.

pixel