djembe

( ilość produktów: 27 )

Djembe to duży pojedynczy bęben w kształcie kielicha pochodzący ze wschodnich rejonów Afryki. Bęben djembe to oryginalny etniczny instrument kojarzony przede wszystkim z afrykańskimi rytmami. Obecnie często wykorzystywany w wielu odmianach muzyki popularnej. Oryginalnie powlekany skórą naturalną i naciągany za pomocą sznurka. Współcześnie coraz częściej stosowane są naciągi tekstylne, mniej podatne na warunki pogodowe, oraz system naciągu śrubami, który w łatwy i szybki sposób pozwala ingerować w wysokość stroju. Naciągi syntetyczne choć brzmią jaśniej niż skórzane są ciekawą alternatywą i nie wymagają specjalnego traktowania jak na przykład opuszczanie stroju podczas dłuższych okresów nie używania instrumentu.

Djembe - instrumenty najwyższej klasy

Dostępne w naszej ofercie Djembe Meinl Percussion, to świetnie wykonane, łatwe w strojeniu instrumenty o standaryzowanych średnicach, dzięki czemu nie ma problemu z ewentualną wymianą zużytych naciągów, oraz części zamiennych. Znalezienie naciągu do djembe mało znanej marki często kończy się niepowodzeniem. W przypadku takich marek jak Meinl czy Latin Percussion sprawa jest dużo łatwiejsza.

W naszej ofercie znajdują się też djembe marki Kangaba. Prawdziwe, afrykańskie djembe, wykonane ręcznie przez drążenie w jednym kawałku drewna. Ciężkie, solidne i genialnie brzmiące. Każda nieco inaczej wygląda. Ręcznie rzeźbione mają w sobie magiczne, prawdziwe, głębokie brzmienie. Żadna seryjna maszynowa produkcja nie może się z nimi równać.

Djembe to także odpowiedni instrument dla dzieci i młodzieży. Niewielki bębenek djembe potrafi sprawić wiele radości najmłodszym, przy okazji zapewniając dobry start w świecie instrumentów perkusyjnych. Meinl djembe z serii Junior o średnicy 7" wymienicie się do tego nadaje. Ze względu na niską wagę i niewielki rozmiar będzie też instrumentem dużo bardziej bezpiecznym dla dzieci niż ciężkie drewniane bębny. To także dobry bęben djembe dla początkujących.

Instrumenty perkusyjne takie jak djembe to proste w obsłudze bębny, na których można grać bez żadnego przygotowania muzycznego. Proste rytmy łatwo opanować już na samym początku, a gdy już nauczymy się dobrze grać djembe wynagrodzi nam godziny spędzone na ćwiczeniu niepowtarzalnym, głębokim brzmieniem.

pixel