Tama Starclassic Maple

( ilość produktów: 1 )

Tama Starclassic Maple

Tama Starclassic Maple to perkusja skierowana do profesjonalnych perkusistów.

Klonowy korpus bębnów zbudowany jest z 6 warstw dających łącznie 5mm, a w przypadku bębna basowego 8 warstw i 7mm. Zastosowane drewno klonowe o niskim, ciepłym i głębokim brzmieniu. Jest najbardziej popularny wybór wśród perkusistów szukających uniwersalnego narzędzia pracy.

Osprzęt serii Tama Starclassic Maple opiera się na sprawdzonych i niezawodnych rozwiązaniach. Marka Tama to synonim bezkompromisowej jakości.

Brzmienie perkusji Tama Starclassic Maple można śmiało określić jako legendarne. Kształt krawędzi determinuje maksymalny styk naciągu perkusyjnego z drewnem, przy zachowaniu dużej łatwości w strojeniu . 

Tama Starclassic Maple oferowana jest w wielu kolorach, do których możemy dobrać trzy kolory lug i obręczy. Zwykły chromowany, przyciemniany ?black chrome?, oraz nowość - Smoked black nickel (przyciemniany, matowy).

Odlewane obręcze

Tama Starclassic Maple - obręcze odlewane

Obręcze nie tylko wpływają na strojenie perkusji. Wpływają również na dźwięk bębna. Dlatego wybór obręczy był tak ważny dla projektantów profesjonalnych linii perkusyjnych TAMA. 

Wybieramy obręcze odlewane ciśnieniowo z cynku, które są wytwarzane przez wtryskiwanie stopionego metalu do form. Obręcze odlewane ciśnieniowo mają większą gęstość i bardziej spójny kształt niż obręcze z potrójnym kołnierzem.

Odlewane obręcze DieCast sprawiają, że bębny stają się ostrzejsze i dłużej zachowują poprawny strój.  

Niezależny system mocowania StarCast

Tama Starclassic Maple - System Star-Cast

System mocowania Star-Cast zawsze zapewniał maksymalny rezonans i stabilność pro-perkusji TAMA. Opływowy projekt ułatwia umieszczanie tomów bliżej siebie, zapewniając większą łatwość i wygodę niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto przejście na aluminium, zapewnia mniejszą wagę i jeszcze bardziej otwarty dźwięk. Osprzęt Star-Cast jest dopasowany kolorystycznie do wybranego rodzaju osprzętu.

Budowa korpusu serii Starclassic Maple

Tama Starclassic Maple - Shell
VGLM / VVLM / VTBV / VOLM
TT / FT: 6-warstwowy klon + 1 warstwa zewnętrzna Movingui 5 mm
BD / SD: 8-warstwowy klon + 1 warstwa zewnętrzna Movingui 7 mm

LEWB / LNWB / LRWB
TT / FT: 6-warstwowy klon + 1 warstwa zewnętrzna orzech Pacific 5mm
BD / SD: 8-warstwowy klon + 1 zewnętrzna warstwa orzech Pacific 7mm

Lakier Classic
All Maple Shell
TT / FT: 6ply 5mm, BD: 8ply 7mm

Nogi z amortyzacją powietrzną Air Pocket

Tama Starclassic Air Pocket - Nogi z amortyzacją powietrzną

Wszystkie nogi floor tomów wyposażone są w system Starclassic Air Pocket. W końcówkach nóżek umiejscowione są komory powietrzne, które elimininują przenoszenie wibracji na podłoże. Dzięki temu dźwięk jest pełniejszy.

System szybkiego zdejmowania tomów Quick Lock Tom 

Tama Quick Lock Tom dla serii Tama Starclassic

Koniec z motylkami, z luzującymi się tomami. Teraz jednym ruchem dźwigni Quick Lock zdejmiesz lub założysz tom toma. Aktualnie jest to jeden z najlepszych patentów mocowania tomów. 

pixel