Pałki perkusyjne Meinl

( ilość produktów: 34 )

Pałki do perkusji Meinl

Pałeczki do perkusji to bezpośrednie połączenie między perkusistą a instrumentem. Często są na samym końcu priorytetów perkusistów, a powinny być na samym początku, gdyż to za pomocą pałek perkusyjnych możemy tworzyć brzmienie i wyrażać siebie.

Istotą odpowiednich kijów do bębnów jest odpowiedni dobór do muzyka. Muszą one odpowiadać preferencjom fizycznym jak i muzycznym. Długość, grubość, sposób wyważenia, drewno, rodzaj główki. Mnóstwo zmiennych. Długo brakowało producenta który poszedłby pod prąd i przyjrzał się nieco bardziej potrzebom poszczególnych grup perkusistów.

Większość pałek perkusyjnych produkowana jest w USA. Ma to swoje zalety jak i ogromną wadę. Transport morski gotowych produktów powoduje, że pałeczki chcąc nie chcąc otrzymują dawkę ogromnej wilgotności, co finalnie może skutkować większym odsetkiem krzywych modeli.

Naprzeciw temu wyszła firma Meinl, która ściąga jedynie surowiec z USA, a produkcja i przechowywanie odbywa się w warunkach klimatu europejskiego. Dzięki temu, że transport morski nie jest konieczny pałki te mogą być wykończone lżejszymi lakierami i olejami, które są przyjaźniejsze dla rąk niż grubo lakierowane pałki.

Pałki do perkusji Meinl to innowacyjne produkty stworzone od zera przez niemieckich inżynierów kooperujących z perkusistami z całego świata. Prócz innowacji jakie wprowadzono istotna jest najwyższa jakość w produkcji i parowaniu pałeczek i ogromna powtarzalność. Kupując model 5A teraz i za rok można być pewnym, że będą one oparte o ten sam wzorzec wagowy i nie będzie efektu -Wydaje mi się, że są lżejsze od poprzednich-. To zdecydowanie krok w dobrą stronę, wymagający większego nakładu pracy ale rozwiązuje problem wielu perkusistów, gdzie każda para potrafiła być inna.

Pałki Meinl - podział

Pałki Meinl Hybrid wykonane są w dwóch wariantach drewna. Pierwszym jest amerykańska hikora (american hickory - orzesznik), która cechuje się trwałością i wytrzymałością z uwagi na podłużnie ułożone słoje. American Hickory można stosować zarówno do pałek lekkich jak i ciężkich. Drugim gatunkiem drewna stosowanego w serii Hybrid jest twarda odmiana klonu amerykańskiego. Klon jako gatunek jest znacznie lżejszy od orzecha co zapewnia większą kontrolę na zakresem dynamiki i nad brzmieniem które staje się bardziej rozmyte. Wszystkie modele Hybrid posiadają taką samą długość, taper jest długi i płynnie stopniowany, a główka jest połączeniem żołędzia i baryłki z usuniętą końcówką

Pałeczki perkusyjne Meinl Standard i Standard Long to najbardziej klasyczne odniesienie do popularnych na całym świecie rozmiarów. Wykonane z amerykańskiej hickory, z główką typu acorn, która dzięki dużej powierzchni styku główki z talerzem powoduje bardziej selektywne brzmienie. Wariant Long jest dłuższy o 0,5- od wariantu Standard.

Meinl Heavy to pałeczki wykonane z drewna hickorowego. Jak już sama nazwa wskazuje, przeznaczone są dla ciężko grających perkusistów. Zwiększona długość, średnica i waga względem modeli Standard. Wszystkie modele posiadają długość 16,5- to prawie 42cm długości.

Następną serią w katalogu jest Big Apple. Może stać się ulubioną serią perkusistów uwielbiających niuanse talerze. Ta seria jest tak skonstruowana, że jej główka, taper, wyważenie sprawiają, że talerze zachowują wysoki poziom klarowności. Każde uderzenie jest selektywnie słyszalne, dzięki dużej powierzchni styku główki z talerzem. Produkowane są z klonu i hikory

Pałki Big Apple Bop można łatwo rozpoznać bo długim taperze i powiększonej stożkowej główce, która w połączeniu z mniejszą grubością daje dużo -definicji pałki-. Świetne do ridowania z pełną kontrolą nad każdą nutą.

Pałki Big Apple Swing to jakby odwrotność modeli Bop. Końcówka o innych wymiarach, płynniejsze połączenie tapera z główką. Są mniej selektywne od wariantu Bop, ale pozwalają talerzowi oddychać bez maksymalnej klarowności brzmienia która szybko wzbudza talerz poza zakres czytelności.

Meinl Concert HD (Hickory) i Concert SD (Hard Maple) to klasyczne modele do grania na werblu i można znaleźć tutaj bezpośrednie nawiązanie do VicFirtha, gdzie osoby przyzwyczajone do SD2 Bolero znajdą dla siebie coś ciekawego.

Pałki Meinl

pixel