Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blocki

( ilość produktów: 11 )

Blocki to instrumenty perkusyjne należący do grupy szeroko rozumianych perkusjonaliów (przeszkadzajek). Mogą być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Najbardziej znane ze stosowania w muzyce latino, jednak stosowane są w niemal każdym gatunku przez perkusjonalistów i perkusistów.

Budowa blocków perkusyjnych jest prosta. Jest to kawałek drewna lub tworzywa sztucznego z pustym środkiem. Instrumenty te można podzielić na wysokość dźwięków przez nie wydawanych. Im mniejszy rozmiar pudełka akustycznego tym wyższy jest dźwięk, a im jest on większy tym dźwięk staje się niższy.

Blocki wykonane z drewna mają naturalny, ciepły charakter brzmienia, lecz są podatne na uszkodzenia mechaniczne i zmiany wilgotności.

Blocki perkusyjne wykonane z tworzywa są bardzo odporne zarówno mechanicznie jak i na warunki atmosferyczne. Instrumenty te często łączy się z innym przeszkadzajkami np. cowbellami.

Najczęściej stosuje się blocki z uchwytem do statywu perkusyjnego. Uchwyt ten jest typowy dla wszystkich perkusjonaliów, a średnica otworu montażowego to zazwyczaj 3/8”. W naszej ofercie znaleźć można wielokolorowe blocki marki Latin Percussion oraz Meinl, a także drewniane wykonane z jesionu o bardzo naturalnym brzmieniu.

pixel