naciągi siateczkowe do perkusji elektronicznej

( ilość produktów: 51 )

Naciągi siateczkowe do perkusji elektronicznej

Naciągi siateczkowe do perkusji mają konstrukcję zbliżoną do tradycyjnych membran perkusyjnych. Z jednym istotnym wyjątkiem. Zamiast mylaru rozciągniętego na aluminiowej ramce znajdziemy w nich siatkę wykonaną z syntetycznego materiału. Gęsto pleciony materiał wykonany z wytrzymałych włókien nazywany z angielska „mesh” czyli siatka. Jakie jest zadanie tej siatki?

Naciągi siateczkowe do perkusji – jakie spełniają zadanie?

Podstawowym zadaniem naciągów siateczkowych do perkusji jest to by głośność uderzenia została zredukowana do minimum. Dotyczy to zarówno zastosowania ich w instrumentach elektronicznych, jak i akustycznych. Nie są to naciągi, które mają spełniać wymogi brzmieniowe, a jedynie naśladować odbicie oraz odczucia gry na zwykłych membranach. Siateczkowa konstrukcja powoduje bardzo dużą redukcję głośności. Współcześnie produkowane perkusje elektroniczne są najczęściej oparte na padach siateczkowych, które skutecznie wyparły pady gumowe. Modele ze średniej półki oraz te najdroższe bardzo często posiadają wyłącznie pady siateczkowe bębnów. To właśnie naciągi siateczkowe do perkusji elektronicznej są w nich odpowiedzialne za wyzwalanie brzmień. Wraz z triggerem, bądź kilkoma triggerami, umieszczonymi w odpowiednich miejscach pod naciągiem, przekazują sygnał wyzwalający próbkę do modułu w momencie uderzenia.

Naciągi do perkusji elektronicznej – jakie wybrać?

W naszej ofercie znajdują się naciągi wielu znanych firm. Różnią się one nieco budową i wyglądem. Te najbardziej popularne to Remo Silent Stroke, Evans SoundOff oraz Aquarian Super Mesh. Łączy je dobra jakość, wytrzymałość oraz sposób mocowania siatkowej membrany na aluminiowej obręczy. Wszystkie są zalewane w obręczy, tak jak pozostałe naciągi do akustycznych bębnów tych trzech firm. Gwarantuje to dobre trzymanie siatki na obręczy. Użytkownicy instrumentów firmy Roland najczęściej wybierają naciągi właśnie tej firmy. Naciągi siateczkowe Roland PowerPly wyróżnia użycie dwóch warstw siateczki. Są przez to mocniejsze, ich żywotność jest większa i odbicie bardziej naturalne. Jeśli naciągi w padach Rolanda są zniszczone i nadają się do wymiany, polecamy zastąpić je firmowymi naciągami Rolanda. Do pozostałych perkusji elektronicznych będą się nadawały naciągi wszystkich firm z naszej oferty. Niedrogą alternatywą dla Rolanda i naciągów pozostałych firm są dwuwarstwowe membrany Dixon Double Mesh.

Naciągi siateczkowe do perkusji elektronicznej wymienia się w takim sam sposób jak membrany w perkusji akustycznej. Należy odkręcić obręcz, wymienić naciąg na nowy, nałożyć obręcz i napiąć membranę do pożądanego stopnia odbicia. Należy pamiętać by nie naciągać ich bardzo mocno ponieważ w takim przypadku uzyskamy efekt trampoliny, który normalnie nie występuje w instrumentach akustycznych. Jak się pewnie domyślacie, tych naciągów się nie stroi gdyż nie mam to żadnego przełożenia na wysokość dźwięku wyzwalanego przez pad.

pixel