Aquarian Modern Vintage

( ilość produktów: 15 )

Aquarian Modern Vintage to naciągi perkusyjne zaprojektowane tak by przypominać tradycyjne naciągi z naturalnej skóry. Ich wygląd oraz brzmienie nawiązuje do starych vintage'owych bębnów sprzed dekad kiedy perkusje zyskiwały na popularności i budował się ich współczesny wizerunek zestawu perkusyjnego.

Aquarian Modern Vintage - brzmienie retro w nowoczesnym wydaniu

Aquarian Modern Vintage to jednowarstwowy naciąg o grubości 10 milicali, pokryty specjalną powłoka, która nadaje mu wygląd, odczucie i ciepły dźwięk naciągu ze skóry cielęcej. Powłoka jest nieco grubsza i pomaga spowolnić wibracje naciągu, co skutkuje niższym, cieplejszym tonem z bardziej miękkim feelingiem i klasycznym wyglądem w stylu vintage. Te naciągi o pełnym i otwartym brzmieniu nadają się do każdego muzycznego stylu, w którym mile widziany jest ciepły ton i pełny rezonans. Aquarian Modern Vintage są idealne zarówno jako naciągi uderzane, jak i rezonujące. Jednowarstwowe naciągi Aquarian Modern Vintage nadają się zarówno do tomów jak i do werbli. W przypadku werbli wyłącznie jako naciągi uderzane. W obrębie tej formuły znajdziemy także naciągi do bębna basowego i tutaj praktyczną ciekawostką są membrany Aquarian Modern Vintage Felt Strip. Są to naciągi z wklejonym paskiem filcu, który stanowi rodzaj wytłumienia stosowany od lat dwudziestych w bębnach basowych.

Aquarian Modern Vintage II to naciąg podwójny o vintagowym jak sama nazwa wskazuje charakterze. Ciepły stosunkowo szybko gasnący, o brzmieniu kojarzącym się z soundem tradycyjnych skórzanych naciągów. Idealna pozycja dla eksperymentujących z brzmieniem, lub jazzowych perkusistów. Stosowany także w nowocześnie brzmiących zestawach. W przypadku Modern Vintage II powłoka jest dokładnie ta sama, różnica polega na dwóch cieńszych warstwach mylaru (2 x 7 milicali). Taka konstrukcja skutkuje potężniejszym, głębokim brzmieniem o krótkim wybrzmieniu. Brzmienie wersji Modern Vintage II jest ciemniejsze i mniej otwarte od wersji jednowarstwowej. Ta dwuwarstwowa wersja jest polecana przede wszystkim jako naciągi uderzane na tomy lub werbel. Nie nadaje się jako naciąg rezonansowy w żadnym przypadku. Aquarian Modern Vintage II to także naciągi do bębna basowego i tutaj także znajdziemy naciągi z tłumiącym paskiem filcu.

Tak jak wszystkie naciągi Aquarian tak i seria Modern Vintage została wyposażona w obręcze wykonane w technologii Safe-T-Lock, która zapobiega przesuwaniu się naciągu na styku z obręczą bębna i stabilizuje strój. Dodatkowo profil zagięcia naciągu Sound Curve zapewnia łatwe strojenie w każdym zakresie i optymalizuje kontakt naciągu z krawędzią bębna.

pixel