31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Aquarian Modern Vintage

( ilość produktów: 15 )

Aquarian Modern Vintage to naciągi perkusyjne zaprojektowane tak by przypominać tradycyjne naciągi z naturalnej skóry. Ich wygląd oraz brzmienie nawiązuje do starych vintage'owych bębnów sprzed dekad kiedy perkusje zyskiwały na popularności i budował się ich współczesny wizerunek zestawu perkusyjnego.

Aquarian Modern Vintage - brzmienie retro w nowoczesnym wydaniu

Aquarian Modern Vintage to jednowarstwowy naciąg o grubości 10 milicali, pokryty specjalną powłoka, która nadaje mu wygląd, odczucie i ciepły dźwięk naciągu ze skóry cielęcej. Powłoka jest nieco grubsza i pomaga spowolnić wibracje naciągu, co skutkuje niższym, cieplejszym tonem z bardziej miękkim feelingiem i klasycznym wyglądem w stylu vintage. Te naciągi o pełnym i otwartym brzmieniu nadają się do każdego muzycznego stylu, w którym mile widziany jest ciepły ton i pełny rezonans. Aquarian Modern Vintage są idealne zarówno jako naciągi uderzane, jak i rezonujące. Jednowarstwowe naciągi Aquarian Modern Vintage nadają się zarówno do tomów jak i do werbli. W przypadku werbli wyłącznie jako naciągi uderzane. W obrębie tej formuły znajdziemy także naciągi do bębna basowego i tutaj praktyczną ciekawostką są membrany Aquarian Modern Vintage Felt Strip. Są to naciągi z wklejonym paskiem filcu, który stanowi rodzaj wytłumienia stosowany od lat dwudziestych w bębnach basowych.

Aquarian Modern Vintage II to naciąg podwójny o vintagowym jak sama nazwa wskazuje charakterze. Ciepły stosunkowo szybko gasnący, o brzmieniu kojarzącym się z soundem tradycyjnych skórzanych naciągów. Idealna pozycja dla eksperymentujących z brzmieniem, lub jazzowych perkusistów. Stosowany także w nowocześnie brzmiących zestawach. W przypadku Modern Vintage II powłoka jest dokładnie ta sama, różnica polega na dwóch cieńszych warstwach mylaru (2 x 7 milicali). Taka konstrukcja skutkuje potężniejszym, głębokim brzmieniem o krótkim wybrzmieniu. Brzmienie wersji Modern Vintage II jest ciemniejsze i mniej otwarte od wersji jednowarstwowej. Ta dwuwarstwowa wersja jest polecana przede wszystkim jako naciągi uderzane na tomy lub werbel. Nie nadaje się jako naciąg rezonansowy w żadnym przypadku. Aquarian Modern Vintage II to także naciągi do bębna basowego i tutaj także znajdziemy naciągi z tłumiącym paskiem filcu.

 

Aquarian Modern Vintage - Powrót do Korzeni w Nowoczesnej Odsłonie

Aquarian Modern Vintage to seria naciągów perkusyjnych, które zostały zaprojektowane, aby naśladować tradycyjne naciągi wykonane z naturalnej skóry. Ich wyjątkowy design i brzmienie nawiązują do klasycznych, vintage'owych bębnów, które były popularne dekady temu, kiedy perkusje zaczęły kształtować swój współczesny wizerunek.

Charakterystyka Serii:

  • Jednowarstwowe Naciągi o Grubości 10 mil: Pokryte specjalną powłoką, imitującą skórę cielęcą.
  • Efekt: Powłoka jest grubsza, co spowalnia wibracje naciągu, wynikając w niższym, cieplejszym tonie z miękkim uczuciem i klasycznym, vintage'owym wyglądem.
  • Zastosowanie: Idealne do różnych muzycznych stylów, gdzie pożądany jest ciepły ton i pełny rezonans. Nadają się zarówno jako naciągi uderzane, jak i rezonujące, zarówno na tomy, jak i werble.

Aquarian Modern Vintage II:

  • Dwuwarstwowy Naciąg o Charakterze Vintage: Każda warstwa mylaru ma grubość 7 mil.
  • Brzmienie: Ciepłe, szybko gasnące, z głębokim tonem kojarzącym się z tradycyjnymi skórzanymi naciągami.
  • Zalecane Zastosowanie: Idealne dla perkusistów jazzowych i tych eksperymentujących z brzmieniem. Polecane jako naciągi uderzane na tomy lub werbel. Niezalecane jako naciągi rezonansowe.

Innowacje Technologiczne:

  • Obręcze Safe-T-Lock: Zapobiegają przesuwaniu się naciągu i stabilizują strój.
  • Profil Sound Curve: Ułatwia strojenie i optymalizuje kontakt naciągu z krawędzią bębna.

Dodatkowe Opcje:

  • Modern Vintage Felt Strip: Specjalne naciągi z wklejonym paskiem filcu dla dodatkowego tłumienia, szczególnie efektywne w bębnach basowych.

Aquarian Modern Vintage to nie tylko dźwięk, ale i wygląd, który przemawia do miłośników klasyki oraz nowoczesności. To seria, która przekształca tradycję w nowoczesną formę, dostarczając perkusistom unikalnych doświadczeń muzycznych.

pixel