31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Gongi chińskie, "Double-Light-Gong" i statywy do gongów

( ilość produktów: 14 )

Gong to instrument wykorzystywany powszechnie w dźwiękoterapii, medytacji czy celach ceremonialnych. Jego niesamowite brzmienie i wibracje działają zarówno na grającego jak i inne osoby uczestniczące w sesji. W zależności od miejsca, siły uderzenia oraz sposobu gry uzyskuje się bardzo różne efekty. Gong może zabrzmieć niskim basowym tonem, jak również otwartym jasnym i bardzo szeleszczącym. W zależności od średnicy i budowy instrumentu brzmienie gongu może być bardzo niskie lub wysokie. Gongi to także instrumenty wykorzystywane często w orkiestrach symfonicznych do których trafiły w XVIII wieku i zagościły na dobre w wielu klasycznych utworach muzyki poważnej. Z czasem znalazły też miejsce w muzyce rockowej i popularnej gdy perkusiści zaczęli ich używać stawiając za zestawem. Tak jak legenda rockowej perkusji John Bonham.

Gongi - budowa, brzmienie i pochodzenie instrumentu

Gongi to instrumenty wywodzące się ze starożytności. Najwcześniejsze wzmianki o gongach można znaleźć w chińskich zapisach z VI wieku, które wspominają, że instrument ten pochodził z kraju położonego między Tybetem a Birmą. Gongi chińskie to dobrze znane instrumenty o charakterystycznym ezoterycznym i orientalnym brzmieniu. Gong trafił do świata zachodniego w XVIII wieku, gdy zaczął być używany w sekcji perkusyjnej orkiestr symfonicznych.

Instrument zwany gongiem to okrągły metalowy dysk (talerz) wykonany zwykle ze specjalnego stopu brązu. Gongi mogą być zupełnie płaskie lub posiadać zewnętrzny kołnierz, a także niewielkie wybrzuszenie na środku. Powierzchnia gongu jest toczona lub częściowo surowa, zwykle intensywnie młotkowana. Ich budowa wpływa w sposób bezpośredni na czułość i brzmienie. Płaskie gongi szybciej się otwierają i ukazują wysokie harmoniczne, podczas gdy te z kołnierzem mają zwykle więcej niskiego brzmienia. W zależności od miejsca, siły uderzenia oraz sposobu gry uzyskuje się bardzo różne efekty. Gong może zabrzmieć niskim basowym tonem, jak również otwartym jasnym i bardzo szeleszczącym. W zależności od średnicy i budowy instrumentu brzmienie gongu może być bardzo niskie lub wysokie. Stosując różne techniki gry możemy uzyskać jeden wybuchowy dźwięk lub bardzo długie i jednostajne brzmienie, zmieniające łagodnie zawartość poszczególnych harmonicznych. Najczęściej wykorzystywanym do tego instrumentem jest Double-Light-Gong inaczej zwany Wind Gong. Na gongu gra się pałką z miękką, zwykle filcową lub materiałową główką. W zależności od rozmiaru gongu stosuje się pałki różnej wielkości.

Statywy do gongów to niezbędne akcesorium w przypadku większych gongów lub jeśli nie chcemy trzymać instrumentu w ręku. W ofercie znajdziesz statywy odpowiednie do różnych rozmiarów gongów, a także statyw na dwa duże gongi.

W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju gongi, wszystkie łączy wysoka jakość wykonania i doskonałe brzmienie. Jeśli nie znalazłeś u nas instrumentu, którego szukasz zadzwoń lub napisz do nas. Postaramy się go znaleźć i sprowadzić dla Ciebie!

pixel