31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

nogi do floor toma

( ilość produktów: 2 )

Nogi do floor toma, to jak sama nazwa wskazuje, nogi na których zawieszony jest bęben boczny zwany floor tomem. Nazwa tego bębna pochodzi z jezyka angielskiego i odnosi się do formy mocowania. Bęben jest postawiony na podłodze (floor) na nogach, a nie zawieszony na tom holderze.

Nogi do floor toma - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Podstawowym parametrem jest średnica.  Jest ona o tyle ważna, że lugi, które są elementem montażowym na bębnie maja otwór o określonej średnicy. Pręt nogi musi do niego pasować i jęśli będzie zbyt gruby zwyczajnie nie będziemy w stanie go zamontować. Średnicę nogi podajemy w opisie poszczególnych artykułów. Ważnym parametrem jest też długość. Zwykle jest ona standardowa i zakres regulacji w zupełności wystarczy do typowych ustawień floor toma w zestawie. Jeśli musimy ustawić bęben wyżej warto wybrać dłuższe nogi. Ważnym elementem są też gumowe nakładki. Im lepiej amortyzowane tym lepszy rezonans i brzmienie bębna.

Niektóre nogi do floor toma są sprzedawane razem z lugami mocujacymi. Taki komplet przyda się gdy mamy zamiar przerobić tom wiszący na floor tom lub lugi w bębnie uległy uszkodzeniu. W drugim przypadku warto zwrócić uwagę na rozstaw śrub montażowych samych lug.

Niektórzy z nas planują przerobić floor tom na mały bęben basowy. W tym celu można zastosować gotowy adapter. Jednym z takich produktów jest Pearl JG-16 Jungle Gig Adapter. Pozwala on na montaż nóg na istniejących lugach oraz podnośnika. Żeby zainstalować podnośnik należy pamiętać o konieczności zastosowania gniazda, np. Pearl BT-3 lub mocowania OptiMount czy ISS.

pixel