Pulpit do nut

( ilość produktów: 2 )

Poznanie perkusyjnego zapisu nutowego powinno być podstawą dla każdego perkusisty. Mnogość materiałów dydaktycznych jest ogromna. Od zwykłych drukowanych kartek, po ciężkie i obszerne książki.

Pulpit do nut to niezbędne akcesorium każdego perkusisty. Najczęściej wykonane są w całości z metalu i mają szeroki zakres regulacji wysokości. Umożliwiają czytanie nut na siedząco jak i na stojąco. Większość pulpitów na nuty w naszej ofercie można złożyć do wręcz miniaturowych rozmiarów. Są lekkie i łatwe w transporcie. Statyw na nuty, nawet ten najlżejszy z powodzeniem poradzi sobie z ciężkimi książkami do nauki gry na perkusji.

Prócz lekkich i niewielkich statywów nutowych znajdują też pulpity do nut w wersji płytowej. Są one zdecydowanie masywniejsze zarówno na nóżkach. Zakończone są szeroką dziurowaną płytą, która jest w stanie utrzymać wiele książek. Z tego typu pulpitu na nuty można też zrobić ?stolik?, którym można trzymać przeszkadzajki, tablet lub metronom. Pulpity płytowe nie należą już do tak mobilnych gdyż nie składają się do tak małych rozmiarów, jednak gwarantują stabilność podczas ćwiczeń i koncertów.

Jaki pulpit na nuty będzie najlepszy dla perkusisty?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego czy wymagamy stabilności czy też mobilności. Każdy z nich nada się do trzymania nut. Lekki statywy najczęściej są mobilne i łatwo je zabrać na koncert. Najlepiej jest posiadać oba i korzystać z nich w miarę potrzeb.

pixel