Werble

( ilość produktów: 183 )

WerbelWerbel to serce zestawu perkusyjnego, a my gwarantujemy, że w naszym asortymencie znajdziesz instrumenty, który spełni twoje oczekiwania

Nasza oferta obejmuje werble od wiodących producentów tj. Pearl, Tama, DW, PDP, Mapex, Ludwig, Sonor, którzy znani są z doskonałej jakości i precyzji wykonania. Bez względu na to, czy jesteś fanem dźwięków rockowych, funkowych czy jazzowych mamy werble dostosowane do różnorodnych stylów muzycznych.

Dla nas liczy się nie tylko brzmienie, ale także różnorodność opcji. W naszym sklepie znajdziesz werble o różnych rozmiarach, głębokościach i materiałach wykonania, pozwalając Ci dopasować instrument do własnych preferencji. Niezależnie od tego, czy szukasz werbla o ciepłym tonie czy ostro brzmiącego, mamy to, czego potrzebujesz.

Przekonaj się sam, dlaczego nasi klienci wybierają nasz sklep. Odkryj różnorodność werbli, które nie tylko spełnią, ale również przekroczą Twoje oczekiwania. Kupuj mądrze, graj doskonale - z werblami z naszej kolekcji!

Werbel jest sercem zestawu perkusyjnego, jego nieodłącznym elementem i największym wyzwaniem dla każdego bębniarza, nazywany też bębnem małym lub werbelkiem, z angielskiego snare drum.

Znalezienie swojego ukochanego werbla nie jest proste. Aspektami mającymi wpływ na brzmienie werbla jest oczywiście materiał z którego jest zbudowany, ale również jego głębokość, średnica, grubość korpusu, czy rodzaj zastosowanych obręczy i sprężyn.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór werbli renomowanych producentów takich jak Pearl, Tama, Sonor, DW, Gretsch, Ludwig, Mapex, Rogers, Dixon, Basix. Posiadamy zarówno werble przystępne cenowo oraz zawodowe instrumenty o wyszukanej konstrukcji i brzmieniu.

W naszej ofercie znajdziesz też werble marszowe, potocznie nazywane też wojskowymi.

Rozmiar werbla

Najczęstszym rozmiarem werble spotykanym na świecie jest 14x5,5 cala. (średnica x głębokość), jednak mnogość średnic i rozmiarów może przytłoczyć. Spotkać można werble o średnicach 10 i 12 cali, nazywane są werblami popcornowymi lub sopranowymi z uwagi na swój rozmiar i wydawany dźwięk.

Następnie mamy werble typu piccolo, występujące w średnicach 13 i 14", których głębokość nie powinna przekraczać 4 cali głębokości. Służą one do wysokiego strojenia i mają bardzo wysoki dźwięk. Można je stosować zarówno jako werbel główny oraz efektowy .

Następna rozmiarówka to już werble o klasycznych rozmiarach czyli 14x5, 14x5,5, 14x6 i 14x6,5, które pod względem rozmiarowym oferują możliwie najszerszą uniwersalność brzmienia. Potem mamy już werble 14x7 i 14x8. Werble o tych rozmiarach zdecydowanie dedykowane do strojenia na tzw. "szmatę", czyli bardzo nisko.

Materiał, z którego wykonany jest werbel

Do produkcji werbli wykorzystuje się wiele rodzajów surowca. Rodzaj zastosowanego budulca zapewnia określoną charakterystykę brzmieniową. Z materiałów drewnianych najczęściej spotykanym jest klon (maple). Zaraz za nim mamy brzozę, orzech, mahoń, jesion i topola. Bardzo popularne są też werble metalowe. Najczęściej występującym werblem metalowym jest wariant stalowy. Korpus werbla może też być wyprodukowany z aluminium, brązu, miedzi i mosiądzu. Spotkać też można werble wykonane z akrylu i włókna szklanego oraz tzw. werbelki hybrydowe, czyli łączące w sobie dwa materiały.

Najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów.

Jaki werbel na początek?

Jak zawsze wszystko zależy od zasobności portfela. Najczęściej na początek wybiera się werbel do 500 zł. W tym przedziale mieszczą się w większości dobrej klasy werble stalowe. Należy pamiętać aby werbel miał przynajmniej 8 śrub strojących na stronę (przy średnicy 14"). Ma to istotny wpływ na łatwość strojenia i utrzymanie stroju. W dużej mierze odróżnia też werble od zabawek. Kolejnym ważny aspektem przy wyborze werbla na początek jest jego maszynka werblowa, czyli mechanizm pozwalający napinać i luzować sprężyny. Musi ona działać sprawnie.

Ile kosztuje werbel?

To pytanie pada niemal codziennie i nie ma jasnej odpowiedzi. Werbel może kosztować 500 zł jak i 12 000 zł. Zawodowe werble natomiast zaczynają się od około 1000 zł w górę. Z niemal każdego werbla da się wycisnąć sporo. Kwestia umiejętności w strojeniu i zastosowane naciągi. Źle dobrane membrany lub ich zły strój względem możliwości werbla powoduje, że werbel nigdy nie zabrzmi dobrze. Nie można też zapomnieć o niezbędnym akcesorium jakim jest odpowiednio dobrany statyw do werbla, który spełni twoje wymagania w zakresie masyw własnej, maksymalnej lub minimalnej wysokości oraz mechanizmu zamykania kosza.

Jaki werbel do nauki?

Do nauki gry na werblu najczęściej stosuje się gotowe rozwiązanie w postaci zestawu werblowego jako idealnego werbla na początek. W skład tego pakietu wchodzi werbel, statyw do werbla o szerokim zakresie regulacji oraz pokrowiec. Możemy też przygotować na indywidualne życzenie taki "zestawik" w zależności od wymagań i zasobności portfela.

pixel