Nagłośnienie do perkusji elektronicznej

( ilość produktów: 6 )

Jak nagłośnić perkusję elektroniczną?

Z tym pytaniem spotykamy się niemal codziennie. Kiedy słuchawki już nie wystarczają i chcesz zaszaleć, poczuć moc konieczne jest podłączenie perkusji elektronicznej do nagłośnienia. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie każdy system głośnikowy się do tego nadaje. 

Każda perkusja elektroniczna podczas grania wytwarzania nieustanne "piki" dźwięku. A to stopa, a to wysokie tony z talerzy, które atakują głośnik i powodują, że membrana wychyla się do granic możliwości, "piki" powodują trzaski. Domowe systemy służące do słuchania muzyki stworzone są do odtwarzania płyt, których dźwięk został poddany kompresji, a wiec szczytowe uderzenia zostały złagodzone. Perkusja elektroniczna odtwarza próbki, które swoją dynamiką znacznie przewyższają muzykę z płyt. Często kończy się to uszkodzeniem sprzętu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie sprzętu nagłaśniającego. Nie wolno zapomnieć o latencji, czyli efekcie w którym dźwięk słyszymy ułamek sekundy po uderzeniu. 

Nagłośnienie do perkusji elektronicznej

W naszej ofercie znajdziesz sprzęty sprawdzone i dedykowane do nagłośnienia perkusji elektronicznych, które sami sprawdziliśmy w warunkach domowych jak i bojowych. Sprzęty te nie mają wyżej wymienionych przypadłości i doskonale sprawdzą się przy realizacji Twoich pasji. Głośnik do perkusji elektronicznej to zwykle tak zwana kolumna aktywna lub piecyk do perkusji elektronicznej. Oba urządzenia nie potrzebują zewnętrznego wzmacniacza by działać. Jest to tak zwane combo czyli wzmacniacz i głośnik w jednej obudowie. Nagłośnienie do perkusji elektronicznej łączy się z modułem perkusji za pomocą kabla audio wyposażonego w złącza TRS Jack mono 6,3 mm lub w nielicznych przypadkach gdy moduł ma tylko wyjście słuchawkowe za pomocą Mini Jack stereo 3,5 mm.

Wśród różnych systemów nagłośnienia perkusji elektronicznej największą popularnością cieszą się kolumny aktywne typu combo firmy Roland. Dedykowane do perkusji elektronicznych kolumny aktywne są bardzo skutecznym systemem osobistych monitorów, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane do ćwiczenia w domu, jak i służyć jako odsłuch na koncercie. Ukośna konstrukcja ułatwia ustawienie kolumn Rolanda tak by dźwięk skierowany był w stronę grającego. Zapewnia to najlepszą skuteczność odsłuchową. Prosta korekcja dźwięku pozwala na dostosowanie barwy na potrzeby grającego. Równie popularne są kolumny aktywne firmy Alesis dedykowane do bębnów elektronicznych. Mają one budowę zwykłej kolumny aktywnej, a więc można je ustawić zarówno na statywie, jak i na podłodze, ukośnie w stronę grającego. Kolumny Alesisa charakteryzuje spora moc mimo niewielkich gabarytów oraz możliwość łączenia kolumn ze sobą za pomocą kabla XLR.

Perkusja elektroniczna w przeciwieństwie do akustycznej wymaga nagłośnienia. Jeśli granie na słuchawkach już Ci nie wystarcza lub masz ochotę pograć z innymi muzykami niezbędne będzie nagłośnienie. Sprawdź naszą ofertę, a jeśli będziesz miał wątpliwości jaki produkt wybrać zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie doradzimy we właściwym wyborze.

pixel