Naciągi Evans EC2S

( ilość produktów: 16 )

Evans EC2S to popularne naciągi dwuwarstwowe. Dwie warstwy mylaru o grubości 7mil zapewniają zoptymalizowany atak, ton oraz długość wybrzmienia. Naciągi wykonane oczywiście w technologii Evans Level 360, która zapewnia łatwość strojenia poprzez idealne dopasowanie naciągu do krawędzi bębna.

Jak brzmią naciągi Evans EC2S ?

Naciągi perkusyjne Evans EC2S wyróżnia   pierścień tłumiący. Producent nazwał tę modyfikację Sound Shaping Technology i zgodnie z nazwą kształtuje ona znacząco brzmienie tych naciągów. Dwa okręgi połączone wzorem plastra miodu mają za zadanie wytłumienie wysokich harmonicznych i skrócenie sustainu czyli wybrzmienia bębna. Są to bardzo pożądane właściwości zwłaszcza w mocnym graniu czyli we wszystkich odmianach rocka i metalu. Coraz częściej po naciągi Evans EC2S sięgają perkusiści zajmujący się muzyką popularną, zwłaszcza ci którym zależy na kontrolowalnym, ale pełnym i mocnym brzmieniu tomów. Pomimo wytłumienia naciąg zachowuje otwartość oraz pełne spektrum dźwięku, a eliminowane są tylko niepotrzebne alikwoty. Brzmienie naciągów z serii EC2S to perfekcyjny balans pomiędzy pełnią barwy, dobrym atakiem i skupionym brzmieniem.

Naciągi Evans EC2S występują zarówno w wersji Clear jak i Coated. O ile ta pierwsza to po prostu dwie warstwy przezroczystego mylaru, to druga, powlekana ma dość niecodzienny wygląd. Producent określa to wykończenie jako ?Frosted? co dość dobrze oddaje charakter tejże powłoki. Wykończenie to przypomina fakturę szronu, jest półprzezroczyste i matowe. Ociepla brzmienie tak samo jak w przypadku tradycyjnej, białej warstwy coated oraz świetnie nadaje się do gry miotełkami. Powłoka frosted jest wytrzymała i nie ulega szybkiemu zużyciu.

Tak jak wszystkie naciągi marki Evans, seria EC2S jest wykonana w technologii Level 360. Oznacza to, że naciąg jest tak wyprofilowany żeby optymalnie dopasować się do krawędzi bębna. Ułatwia to strojenie, poszerza jego zakres oraz skutkuje dźwiękiem o optymalnej jakości i dobrze zdefiniowanym brzmieniem.

pixel