klucze do strojenia perkusji

( ilość produktów: 16 )

Nastrojone bębny to podstawa dobrego brzmienia całej perkusji, wyregulowana stopa, to podstawa kontroli nad pulsem. Wszystko to wymaga, jednego i uniwersalnego klucza.

Klucz do strojenia perkusji - budowa

Kluczyk do perkusji to absolutny musi have każdego perkusisty, bez znaczenia czy zaczynającego swoją przygodę z perkusją czy już doświadczonego w bojach. Posiada on czterostronną głęboką na około 8mm nakładkę, pasującą do wszystkich obecnie stosowanych i standaryzowanych śrub perkusyjnych. Następnie jest szyjka, która łączy nasadkę z rękojeścią. Rączka klucza perkusyjnego może przybrać różne kształty. Od klasycznej litery T po bardzo wymyślne konstrukcje.

Jakie cechy powinien być dobry klucz do strojenia perkusji?

Wszystko zależy czy klucz perkusyjny ma być podstawowym czy też dodatkowym, zapasowym. Jeśli ma być głównym kluczem to postaw na ergonomię. Istnieją świetne kluczyki do perkusji , których wyważenie powoduje, że działa się nimi sprawnie i szybko np. Evans DADK, Meinl SB500 lub też Tama TDK10. Drugą najpopularniejszą odmianą są to kompaktowe klucze wyposażone w otwór na smycz, aby mieć je zawsze pod ręką, TAMA 5460R czy też Gibraltar SC4244. Znajdą się także kluczyki kolekcjonerskie, które co jakiś czas wypuszczają producenci. Jeśli masz starego Sonora to potrzeby jest specjalny klucz śrubokrętowy, Sonor MK lub Sonor DK5072. Klucz do perkusji może też być imprezowy i z jednej strony oferować to co powinien, a z drugiej być otwieraczem do butelek.

Jeśli lubisz być przygotowany na każdą ewentualność to perkusyjny multitool może być dla ciebie idealny. Meinl SB503 lub VIC Firth VIKEY3, jeśli lubisz kompaktowe rozwiązania, TAMA TMT9 jeśli ma być solidnie i niezawodnie,

Najlepszy kluczyk to tani kluczyk. Nie szkoda go jak zgubisz. Dlatego też najcześciej stosowanym rozwiązaniem, szczególnie jako zapasy klucz perkusyjny sprawdzi się DrumParts DPDK.

Pamiętaj, że klucz do strojenia perkusji należy mieć zawsze przy swoim zestawie perkusyjnym. Polecamy przymocować jedną sztukę gumką do statywu pod hi-hat. Zawsze jeden będzie na swoim miejscu

pixel