Łożyska do stopy perkusyjnej

( ilość produktów: 2 )

Łożysko do stopy perkusyjnej to istotny element pedału perkusyjnego, który jest odpowiedzialny za płynne działanie mechanizmu. We współczesnych konstrukcjach łożyska do stóp perkusyjnych odgrywają bardzo ważna rolę. Łączą poszczególne elementy eliminując opory powstałe na skutek tarcia. Dobrej jakości łożyska zapewniają szybkie i komfortowe działanie stopy do perkusji, niwelują hałasy powodowane przez sam pedał oraz ograniczają jej zużycie.

Łożysko do stopy perkusyjnej - rodzaje i zastosowanie

Gdzie znajdują się łożyska w stopie perkusyjnej? W zależności od modelu, łożyska do stóp perkusyjnych zastosowane są w kilku miejscach. Typowym zastosowaniem łożysk jest miejsce zawieszenia wałka na pionowych podporach mechanizmu stopy. W tym miejscu każda współczesna stopa musi mieć łożyska, nawet ta najtańsza. Dwa łożyska po każdej stronie, na których osadzony jest wałek pozwalają na jego swobodną i bezgłośną pracę. Trochę droższe mechanizmy mają też łożysko w miejscu zaczepienia sprężyny na wałku. Element, który zwykle odpowiedzialny jest także za ustawienie kąta bijaka służy jako górny zaczep sprężyny. Zastosowanie łożyska w tym miejscu niweluje opory związane z ruchem bocznym sprężyny podczas jej wychyłu. W najdroższych stopach perkusyjnych czyli w modelach w pełni zawodowych łożyska występują także w miejscu łączenia footboardu z podpiętkiem. To kolejny punkt łączenia ruchomych elementów stopy, na którym mogą się pojawić opory, zatem producenci postanowili je wyeliminować poprzez zastosowanie łożysk.

Łożysko do stopy perkusyjnej to niezbędna część tego mechanizmu. Eliminuje opory ruchomych części, sprawia, że gra jest płynna, a stopa nie wydaje z siebie niepożądanych odgłosów. Warto o nie dbać czyszcząc pedał stopy regularnie i stosując olej do łożyska (np. Tama Smar silikonowy TOL3 lub Pearl Olej Ninja OL300). Jeśli stwierdzisz, że łożysko należy wymienić zadzwoń do nas lub napisz. Pomożemy sprowadzić właściwe łożysko do twojego modelu stopy.

pixel