Pałki perkusyjne Vic Firth: American Classic, Jazz, Freestyle

( ilość produktów: 159 )

Pałeczka perkusyjna to niezbędny atrybut każdego perkusisty. Myśląc o pałkach do perkusji automatycznie na myśl przychodzi jedna firma, VicFirth.

Od 60 lat marka Vic Firth wsłuchuje się w głos perkusistów i tworzy produkty dla nich. To właśnie Ty, perkusista masz znaleźć swoją idealną parę pałeczek, a nie dopasowywać się do jakiejś. Właśnie stąd tak ogromny wybór rozmiarów, wariantów, kolorów, itd.

Każda para rąk jest inna począwszy od wielkości, zastosowanego chwytu, warunków fizycznych, sposobie gry na typie skóry dłoni perkusisty kończąc. Jako producent, VicFirt wiedział, że ma bardzo trudne zadanie. Przy tworzeniu nowych wzorów często swój udział mieli najwięksi perkusiści świata.

Aby sprostać wymaganiom perkusistów z całego świata, fabryka produkująca do dziś w USA ciągle udoskonala swoje procesy produkcyjne pozostając jednak niezmiennie przy tradycyjnym tworzeniu wzoru pałeczki za pomocą kamienia. To nie maszyna CNC czy też frezarka, a odpowiednio wyprofilowany kamień toczy pałeczkę. Dzięki temu obcowanie z produktami Vic Firth od pierwszego dotyku jest fascynujące.

To wszystko zaczęło się jak większość biznesów na świecie. Vic Firth jako muzyk nie był zadowolony z dostępności pałek występujących na rynku w latach 50/60. Swój biznes rozpoczynał jak to w USA bywa, we własnym garażu, tworząc. Metodą prób i błędów doszedł do idealnych proporcji balansu, feelu i wytrzymałości. Bezkompromisowe podejście Vic Firtha sprawiło, że początkowo otrzymywał on zamówienia od swoich uczniów, a potem to już sami wiecie.

Każdy etap produkcji musiał być dopracowany. Począwszy od procesu suszenia drewna, nie za szybkim nie za wolnym, dzięki temu otrzymywał idealnie proste pałki. Nie popędzał natury. Następnie bezostrzowe tworzenie profilu i główki, przez odpowiednie sparowanie wagowe.

Firma Vic Firth ma też swój wielki udział i popularyzacji gry na perkusji, a na ich stronie internetowej znajdziecie mnóstwo materiałów szkoleniowych, które każdy perkusista powinien zobaczyć!

Serie i wykończenia pałeczek perkusyjnych Vic Firth

90% produkcji pałek Vic Firth to drewno hikorowe (hickora - orzesznik) Wstępnie można pałeczki tego producenta podzielić na kilka podstawowych serii. Najpopularniejszą z nich jest American Classic, w której znajdują się wszystkie topowe modele tego producenta. Drugą najpopularniejszą serią są pałeczki sygnowane Vic Firth Signature, gdzie największy artyści z całego świata mają swój udział w produkcji niezwykłych modeli. Idąc dalej mamy serię American Jazz. Pałeczki jak sama nazwa wskazuje do jazzu. Malutkie główki długie tappery to świetna definicja pałki i bardzo punktowe brzmienie. Idealna do walkingów i wszystkiego co związane z szerokim spektrum dynamicznym. Kolejną serią w kolejce jest American Sound. Seria to to nic innego jak popularne modele oferowane w wersji Classic tylko z pełną, okrągłą główką. Nie można zapomnieć o nowych seriach jak Modern Jazz czy najdłuższe pałki perkusyjne jakimi przyszło mi grać z serii Freestyle.

Same serie dopiero otwierają szeroką paletę możliwości. Pałeczki Vic Firth można podzielić na takie z główką drewnianą i nylonową, która uwypukla brzmienie i sprawia, że jest ona wytrzymalsza. Są pałeczki wykonane w technologii Vic Grip, czyli pokryte są specjalną antypoślizgową farbą / gumą, która w czasie grania trzyma się twoich rąk jak przyklejona. Do tego są modele pokryte podwójnym lakierem Double Glaze oraz takie bez lakieru, całkowicie surowe, dla perkusistów którym pocą się dłonie. W pałkach Pure Grit zdecydowanie znajdą coś dla siebie przy okazji zwiększając komfort gry. Do gamy dołączają także modele przedłużane tzw. Extreme, występujące w najpopularniejszych rozmiarach. Zatem jeśli poszukujesz dłużej pałeczki z balansem nieco niżej to modele Extreme są dla Ciebie. Wręcz model X5A nazwaliśmy akademickim, gdyż sprzedajemy ich najwięcej do szkół w całej Polsce. Znajdą się też pałeczki kolorowe. W serii American Custom znajdują się dwa bezstsellery. Model SD2 Bolero wykonane z drewna klonowego, idealna pałka ćwiczeniowa, werblowa, ze świetnym balansem. Serdecznie polecamy!

pixel