Pałki do perkusji

( ilość produktów: 403 )

Pałki to, poza samymi bębnami i talerzami, najważniejszy atrybut każdego perkusisty. Ogromna różnorodność w tej kwestii sprawia zaś, że nie zawsze łatwo wybrać odpowiednie pałeczki do perkusji. Poszczególne modele różnią się rozmiarem, kształtem czy materiałem, z którego zostały wykonane, a wszystko to wpływa na ich parametry użytkowe i przeznaczenie.

 

Najpopularniejsze pałki perkusyjne wykonane są z drewna hickorowego (orzesznik), które cechuje się dużą jednorodnością, dużą gęstością i twardością. Pałki mogą być też wykonane z drewna klonowego, które jest lżejsze od hickory i występuje w "jazzowych" odmianach u wielu producentów. Do produkcji pałek używa się także dębu, ale pałki z tego drewna są zazwyczaj sporo droższe od pozostałych. Drewno grabowe także jest budulcem dla pałek perkusyjnych, lecz z uwagi na dużą "siepliwość" tego materiału wykonywane są z niego produkty niskobudżetowe.

 

Nasza oferta obejmuje pałki perkusyjne czołowych światowych producentów dla początkujących i zaawansowanych muzyków reprezentujących różne style muzyczne. Starannie selekcjonujemy dostawców, tak aby w naszej ofercie znajdowały się wyłącznie produkty najwyższej jakości. 

Producent
Pałki - Popularne modele
Pałki - Długość
Pałki - Grubość
Pałki - Materiał
Główka
Cena
-
pixel