31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Dywany i maty pod perkusję

( ilość produktów: 11 )

Dywany pod perkusjęZestaw perkusyjny nigdy nie powinien być używany na gołej podłodze. Przede wszystkim dlatego, że bęben basowy będzie jeździł na wszystkie strony. W takich warunkach gra się bardzo niewygodnie, rysuje się zarówno podłoga jak i sam instrument.

Do czego służy dywan pod perkusję?

Niezbędnym akcesorium każdego perkusisty powinien być dywan pod perkusję lub mata antypoślizgowa. Dywan pod perkusję powinien być miękki, lekki, wytrzymały i podgumowany od spodu.

Dywany pod perkusję różnią się od siebie firmą, wielkością, wzorem, a także zastosowaniem. Najpopularniejszym rozmiar ro 200x200 cm. Taka wielkość umożliwia posadowienie na nim całego, zestawu perkusyjnego wraz z muzykiem. Taki rozmiar po zwinięciu jest też w stanie zmieścić się do większości samochodów bez potrzeby ich zginania.

Występują także mniejsze, bardziej kompaktowe rozmiary jak np. 160x200 cm. 40cm różnicy między dużym wariantem sprawia, że jest on bardziej poręczny i mobilny. Dywany pod perkusję łatwo się zwijają i są stosunkowo lekkie, jeśli porównać je do wykładzin ze sklepów w tym się specjalizujących. Każdy jeżdżący perkusista wie, że masa dźwiganego sprzętu powinna być jak najmniejsza, dlatego też wykładziny perkusyjne są tak popularne.

Jaką matę pod perkusję wybrać?

Meinl, dywan pod perkusję to bardzo przemyślana konstrukcja, z wytrzymałym obszyciem, przewidziana do ciągłego składania i rozkładania. Wzięto także pod uwagę łatwość odkurzania. Każdy perkusista, wie, że wokół perkusji jest jak w tartaku i wióry ze zużywających się pałek są dosłownie wszędzie. Jest niewiele gorszych rzeczy od wyjmowania drzazg z pomiędzy pętelek zwykłych dywanów, gdyż odkurzacz nie chce ich wciągnąć. Dywany perkusyjne Meinl mają taki układ ?włosków?, które łatwo się sprząta, a odkurzacz bez problemu sobie z nimi radzi. Dywany tego producenta wyposażone zostały także w specjalny zintegrowany pasek, który po zwinięciu umożliwia spięcie całości, tak aby się nie rozwijał.

Duża liczba wzorów sprawia, że każdy zajdzie coś dla siebie. Od klasycznego czarnego po modny orientalny wzór. Dla odważnych znajduje się też wzór w zebrę i jak się okazuje odważnych nie brakuje.

Perkusja umieszczona na macie perkusyjnej nie przemieszcza się, kolce dobrze trzymają bęben basowy w stabilnej pozycji a całość nie rozjeżdża się podczas grania. Maty perkusyjne też umożliwiają oznaczanie umiejscowienia poszczególnych elementów osprzętu, tak aby zawsze perkusja stała dokładnie w tym samym miejscu.

Prócz dywanowych podkładów pod perkusję występuje też bardzo lekka mata piankowa. Przede wszystkim jest ona sporo lżejsza od typowych dywanów, jest sporo tańsza, zapobiega przesuwaniu się gdyż jest to rodzaj pianki gumowej. Do tego umożliwia złożenie jej w niewielką kostkę i wrzucenie dosłowni wszędzie. Przykładem takiej maty jest On-Stage DrumFire, która wyposażona jest dodatkowo w pokrowiec do przenoszenia.

Masz perkusję elektroniczną? Dla perkusistów elektronicznych także są dedykowane dywany pod perkusję elektroniczną. Cechują się one posiadanymi otworami, którymi przechodzą kable. Wszystko wygląda estetyczne, a kable nie plątają się pod nogam.

pixel