Gotowe zestawy perkusyjne

( ilość produktów: 41 )

Gotowy zestaw perkusyjny to, jak sama nazwa wskazuje, kompletna perkusja akustyczna, gotowa do gry zaraz po rozstawieniu. W zestawie znajdziemy wszystkie bębny (czyli werbel, tomy oraz bęben basowy), hardware (statywy, stopa) oraz talerze perkusyjne. Zdecydowana większość gotowych zestawów zawiera także stołek, choć i tu są wyjątki od tej reguły. W opisach poszczególnych perkusji znajdziesz listę elementów składających się na zestaw.

Gotowe zestawy perkusyjne - dla kogo ten instrument?

Przede wszystkim są to perkusje dla początkujących w każdym wieku. Oczywiście zestawy różnią się rozmiarami tak by pasowały do wzrostu i wieku. Te najmniejsze z bębnem basowym 16" to propozycja dla najmłodszych dzieci. Pearl Roadshow Junior jest dobrym przykładem zestawu dla dzieci w wieku 3-7 lat. Perkusja jest na tyle mała by najmłodsze dzieci swobodnie sięgały do wszystkich elementów. Także stołek w zestawie jest odpowiednio niski. Konfiguracja ze bębnem basowym 18" to zestawy przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat, z bębnem basowym 20" dla nastolatków, a 22" dla dorosłych. Oczywiście osoby dorosłe spokojne poradzą sobie na zestawach z małym bębnem basowym i jeśli tylko lubią mniejsze bębny nie ma przeszkód by na takim zestawie grały.

Korpusy gotowych zestawów perkusyjnych zwykle wykonane są z topoli i o ile różnice w brzmieniu samych bębnów mogą być niewielkie to robotę robią talerze. Te potrafią być naprawdę diametralnie różnej jakości. Od najprostszych mosiężnych talerzy w zestawach najtańszych, które wystarczą do zabawy, po całkiem nieźle brzmiące instrumenty z brązu B8, świetne do nauki czy pierwszych występów na żywo. Warto zwrócić na to uwagę czytając opisy poszczególnych perkusji.

Hardware (statywy, stopa), który znajduje się w gotowych zestawach jest zwykle prosty, ale dobrej jakości. W zupełności wystarczy na początek i jest adekwatny do poziomu zaawansowania początkującego perkusisty.

Gotowe zestawy perkusyjne to instrument dość prosty w rozstawieniu. Większość osób poradzi sobie ze złożeniem bębnów i statywów. W razie wątpliwości wystarczy sięgnąć do internetu, zwłaszcza na stronach i kanałach poświęconych perkusji lub zadzwonić do nas. Chętnie pomożemy!

pixel