Osłonki na statyw perkusyjny

( ilość produktów: 7 )

Osłonki na statyw perkusyjny to drobny, ale istotny element statywów i ramion perkusyjnych. Ich funkcją jest odseparowanie otworu montażowego talerzy perkusyjnych od gwintu statywu. Osłonka na statyw perkusyjny chroni zarówno talerz zapobiegając powstawaniu key hola (owalnej deformacji otworu talerza powstałej na skutek tarcia podczas grania), jak i gwint statywu przed zniszczeniem. Osłonka na statyw talerzowy zapobiega także nieprzyjemnym i niechcianym dźwiękom, które powstają na skutek tarcia otworu talerza o metalowy pręt statywu. Osłonka wraz z podkładkami filcowymi i nakrętką stanowi niezbędny element zawieszenia talerzy perkusyjnych. Osłonki powinny być zawsze na swoim miejscu i należy je wymienić w razie zużycia lub zgubienia.

Osłonka na statyw perkusyjny - rodzaje

Osłonki na statyw perkusyjny występują w dwóch rodzajach. Te najprostsze to po prostu tulejka osłaniająca metalowy pręt statywu. Powinna być umieszczona na podkładce metalowej razem z dolnym filcem tak by oba elementy nie zsunęły się na dół. Proste osłonki występują zarówno w wersji 6mm jak i 8 mm, w zależności jaką średnicę pręta (części gwintowanej) mają nasze statywy.

Osłonka na statyw talerzowy z podkładką to najbardziej popularny rodzaj osłonki. Plastikowa tulejka, która u podstawy posiada podkładkę. Jednoczęściowy element, który eliminuje potrzebę stosowania dużej metalowej podkładki. Występuje w wersji krótkiej oraz długiej. Ten typ osłonek jest stosowany w zdecydowanej większości statywów oferowanych przez wszystkie marki perkusyjne. Osłonka na statyw perkusyjny to element uniwersalny i pasuje do wszystkich statywów talerzowych. Wyjątkiem mogą być osłonki firmy Tama, które są dedykowane do konkretnych statywów tej marki.

pixel