Pałki do kotłów, talerzy i bębna marszowego

( ilość produktów: 22 )

Pałki do kotłów łatwo rozpoznać dzięki charakterystycznej filcowej lub materiałowej główce. Z nazwy służą do grania na różnego rodzaju kotłach, a w praktyce są wykorzystywane do grania na wielu innych instrumentach. Wszędzie tam gdzie potrzebny jest miękki atak pałki do kotłów sprawdzą się wyśmienicie!

Pałki do kotłów, do talerzy czy do bębna marszowego?

No właśnie, do czego te pałki? Poza tym , że oczywiście możemy grać nimi na timpani lub innych kotłach, możemy ich użyć do grania na zestawie perkusyjnym. Świetnie sprawdzą cichym graniu na perkusji, doskonałe efekty uzyskuje się w przypadku talerzy. Pałki do talerzy z filcowymi główkami pomogą nam uzyskać niesamowicie brzmiące crescendo czyli narastający dźwięk talerzy. Pałki kotłowe sprawdzą się wyśmienicie w przypadku wszelkich bębnów etnicznych. Począwszy od congów, bongosów djembe po bebny ramowe i tamburyna z naciągiem. Pałkami z filcowymi główkami uzyskamy na nich przyjemne, okrągłe brzmienie bez twardego ataku, a także unikniemy uszkodzenia naciągów. Pozostałe perkusjonalia takie jak bloki czy cowbelle także ?lubią się? z pałkami kotłowymi. Miękki atak i obniżona głośność przy zachowaniu dobrego brzmienia będą atutem w cichszych sytuacjach muzycznych.
Wybierając pałki do bębna marszowego pamiętajmy by te były masywniejsze. Większy bijak ułatwi odpowiednia artykulacje na bębnie basowym oraz wydobędzie pożądane brzmienie.

Kluczowym parametrem pałek kotłowych jest twardość główki. Dobierając pałki do konkretnych zastosowań i oczekiwanego brzmienia pamiętajmy o jednej dość prostej zależności. Im bardziej miękka główka pałki tym bardziej miękki atak, okrągłe brzmienie i niższa głośność uzyskiwana na instrumencie. Więcej subtelnego rozmycia na talerzach oraz mniej czytelna artykulacja. Twardsze pałki filcowe będą głośniejsze, a artykulacja bardziej wyeksponowana, mniej rozmycia i czytelniejsze poszczególne uderzenia.

pixel