Miotełki perkusyjne, szczotki do perkusji
( ilość produktów: 37 )- 1
- 2
Miotełki do perkusji powinny być na wyposażeniu każdego perkusyjnego pokrowca. Potocznie zwane szczotkami lub miotłami.
Miotełki perkusyjne - podział
Stalowe miotełki do jedne z najczęściej występujących i najbardziej popularnych. Mogą być wykonane z cienkich pręcików i jest ich wtedy dużo oraz są najszersze. Kiedy druciki są grubsze zazwyczaj występuje ich mniej i są węższe. Posiadają one rękojeść wykonaną z wielu typów materiałów. Najczęściej występuje guma, tworzywo lub drewno. Drewniana rączka umożliwia też granie cross-stickiem. Druciki stalowe dają najbardziej klasyczny dźwięk szurania o szorstki naciąg. Miotełki te występują w wersji stałej oraz chowanej. Wersja chowana zazwyczaj umożliwia rozczapierzenie na kilka poziomów. Należy przy tym pamiętać aby nie kręcić dźwignią chowającą, gdyż można okręcić mocowanie pręcików
Miotełki nylonowe posiadają pręciki wykonane z tworzywa sztucznego, najczęściej z nylonu. Pojedyncze druciki są dużo grubsze niż w przypadku wersji stalowych. Dają one jaśniejszy i głośniejszy dźwięk. Tak, jak wersja stalowa jest podatna na uszkodzenia pręcików, skrzywienie, złamania, to wersja nylonowa jest bardzo odporna mechanicznie zarówno na zginanie, skręcanie i złamanie. Wersja nylonowa występuje najczęściej w wersji stałej, której nie można schować, jednak są też nieliczne warianty chowane w korpus miotełek
Miotełki specjalistyczne to specyficzna i dość wąska grupa ?szuraczy?. Występują w wariantach drewnianych, trawiastych (wysuszone źdźbła odpowiednich traw) lub miotły o nietypowych kształtach, skręceniach lub zakończeniach.
Jakie miotełki wybrać?
Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie co chcesz grać i jakie brzmienie chcesz osiągnąć. Miotełki stalowe są najpopularniejsze z lżejszych gatunkach muzycznych gdzie wymagane jest ciche ?szuranie? i pełna kontrola sprężystości i odbicia. W przypadku chęci cichszego grania niż pałeczkami, ale głośniejszego niż zwykłymi stalowymi należy spojrzeć w kierunku miotełek z nylonu.
Jeśli grasz muzykę eksperymentalną lub lubisz poszukiwać nowych brzmień to koniecznie spójrz w stronę mioteł FX, od mioteł do cajonów po takie pasujące do muzyki jaką tworzy Jojo Mayer.
Jak w każdej grupie produktowej występują różne półki cenowe. Najwyższą półką zawsze był i będzie Vic Firth oraz Regal Tip, a tańsze produkty oferuje np. marka Stagg. Nie ważne jednak jaki produkt wybierzesz. Wszystko zależy od twojej kreatywności. Nie ma tutaj sztywnych zasad.