Perkusja Tama Starclassic Walnut/Birch

( ilość produktów: 9 )

Tama Starclassic Walnut BirchKiedy Tama po raz pierwszy ogłosiła zakończenie produkcji słynnej serii Starclassic Bubinga/Birch, wielu fanów tej legendarniej japońskiej marki było nieco zaniepokojonych. Bębny z bubingi i brzozy były uwielbiane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. 

Spadek globalnej dostępności bubingi i rosnące koszty importu sprawiły, że utrzymanie jej jako drewna produkcyjnego na tym poziomie stało się zbyt trudne. Dlatego zespół Tama zwrócił swoją uwagę na czarny orzech amerykański, kolejne drewno o ciemnym odcieniu, często wybierane ze względu na swoje refleksyjne brzmienie i mocne basy. Nie jest to idealna alternatywa dla bubingi, ale ma pewne podobne właściwości dźwiękowe, zwłaszcza w połączeniu z brzozą.

Zespół Tama twierdzi, że seria Starclassic W/B nie została stworzona jako zamiennik zestawów B/B, ale te zestawy z orzecha włoskiego i brzozy są w dużej mierze identyczne z ostatnią wersją bębnów B/B. Montaże Star-Cast, uchwyty Quick-Lock do tomów, membrany Evans i odlewane obręcze są kontynuowane w nowej serii. Poza rodzajem drewna i nowymi wykończeniami (Tama wprowadziła naprawdę zachwycające wzory), najbardziej zauważalną różnicą jest mniejsza liczba warstw wewnętrznych w bębnach W/B - dwa wewnętrzne arkusze orzecha włoskiego w porównaniu do trzech bubingi.

Ogólnie rzecz biorąc, poziom szczegółowości i jakości wykonania tego zestawu jest naprawdę godny uwagi. Tama słynie z doskonałych standardów dotyczących swoich zestawów z najwyższej półki, a nowe modele W/B nie są tu wyjątkiem: układ warstw jest równy i gładki, na pierwszy rzut oka wydaje się, że krawędzie łożyskowe mają kąt 45 stopni, ale w rzeczywistości mają stopniowo zmieniający się kąt, zaczynając od 55 stopni wewnętrznie i poszerzając się ku krawędzi (oficjalna nomenklatura Tama: Dynamic Bearing Edge).

Fani bębnów Tama Starclassic Bubinga/Birch mogą spać spokojnie. Nowe bębny TAMA Starclassic Walnut/Birch posiadają te same doskonałe akcesoria, znakomitą jakość wykonania i dbałość o szczegóły, co ich poprzednicy. Choć brzmienie nie jest identyczne, zbliża się do niego, a te bębny mają swój własny, bardzo satysfakcjonujący charakter.

Zakres strojenia jest niesamowity, są dynamiczne, ale nie przesadnie agresywne, i posiadają ogromną obecność niskich tonów, która doskonale sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach popowych, hip-hopowych i rockowych. Nowe opcje wykończenia są również oszałamiające.

pixel