Pearl Reference

( ilość produktów: 4 )

Reference, oraz Reference Pure to w tej chwili najwyższe z seryjnie produkowanych zestawów marki Pearl. Idea Pearla Reference polega na zróżnicowaniu rodzaju drewna, oraz grubości warstw w stosunku do wielkości bębna. Pearl dobrał rodzaj drewna na podstawie specyfiki ich brzmienia. Brzoza jako drewno o dobrej ekspozycji tonów jasnych zastosowana została w mniejszych bębnach, klon z ekspozycją środka w średnich, a mahoń - brzmiący ciemno - w tych o największej średnicy.

 

Pearl Reference Logo

 

Z tym samym założeniem spotkamy się w przypadku grubości korpusu, oraz cięcia krawędzi. Bębny mniejsze zbudowane są na podstawie korpusu o mniejszej grubości, w większych - od których nie oczekujemy "wrażliwości" większej. Analogicznie krawędzie w mniejszych bębnach są cięte ostrzej, dzięki czemu szybciej reagują na lżejsze uderzenia.


Pearl Reference Shell Thickness

Jaka jest więc różnica pomiędzy Reference, a Reference Pure? Te dwie równorzędne linie różnią się od siebie grubością korpusów, oraz zastosowanym osprzętem.

W przypadku modelu Reference korpusy (w zależności od rozmiaru) mają grubość 6 warstw-7,5 mm, lub 8 warstw- 10mm, obręcze to odlewane 3mm Die-cast.

Reference Pure - 6 warstw-5,4mm, lub 8 warstw- 7,2mm, obręcze to zaginane w miejscu uderzenia 1,6mm FatTone

pixel