31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Gretsch Catalina Club

( ilość produktów: 6 )

Perkusja Gretsch Catalina ClubNowa seria perkusji Gretsch Catalina Club to zestawy umykające tradycyjnej klasyfikacji. Z jednej strony przystępna cena każe je zaszeregować jako półkę półprofesjonalną, z drugiej piękny dół i ciepło mahoniowego korpusu potrafią oczarować nawet zawodowych bębniarzy i to nieomal bez względu na styl muzyczny.

Najpopularniejszą konfiguracją perkusji Gretsch Catalina Club jest jej odmiana Jazz, oparta na 18" bębnie basowym. Czy tylko jazz? Nic bardziej mylnego. Konfiguracja ta stała się najpopularniejszym profesjonalnym zestawem gigowym w historii. Genialne brzmienie, łatwy transport i wykonanie na najwyższym poziomie. Przy zastosowaniu odpowiedniego naciągu (Evans Emad lub Aquarian Super Kick) można uzyskać basowy sound jakim nie pogardziłyby większe centrale.

Kompaktowe rozmiary, ciepłe i plastyczne brzmienie z wyraźnym charakterem trafia bezpośrednio w serca wielu perkusistów. Zaskakująca uniwersalność tego zestawu sprawdzi się w wielu sytuacjach wymagających od nas zastosowania zestawu o mniejszych niż zwykle gabarytach.

Bębny wykonano w całości z drewna mahoniowego, a krawędzie korpusów wyprofilowano pod kątem 30 stopni. Dzięki temu balans pomiędzy naciągiem, a wibracjami korpusu jest idealnie dobrany. To dzięki 30 stopniowej krawędzi, bębny marki Gretsch brzmią tak fantastycznie. Tomy i werbel posiadają potrójnie gięte obręcze, typu triple flanged hoop, a obręcz bębna basowego jest drewniana. Bębny wyposażono w niezależny system zawieszenia Mini GTS, który wzmacnia rezonans korpusu.

Nie można zapomnieć o werblu. Mamy kawał solidnego sprzętu, który dobrze nastrojony odzywa się zadziwiająco dobrze. Inni producenci przyzwyczaili nas, że werbel zwykle w takich zestawach jest na stracenie. Tutaj mamy bardzo miłą niespodziankę.

Tom holder mocowany jest w nowym typie gniazda, które stabilnie trzyma nawet bardzo wysoko wysunięty tom tom. Dodatkowo tom holder wyposażony został w dodatkowy otwór montażowy, dzięki któremu możemy zamontować ramię talerza. L-Rod jak przystało na Gretsch posiada pręt o średnicy 12,7mm

To na co warto zwrócić uwagę w przypadku bębnów nowej serii Gretsch Catalina Club to fakt, że bardzo dobrze się na nich gra. Szybko można je wyczuć i wkręcić się w ich brzmienie. Łatwe w kontroli, przez co przyjazne dla użytkownika.

 

Kolory w których produkowane są bębny Gretsch Catalina Club

Perkusje z tej serii produkowane są w 5 kolorach oraz innych występujących przez określony czas w zestawach limitowanych. Najpopularniejszym i najbardziej klasycznym jest kolor Satin Walnut Glaze, który doskonale oddaje charakter instrumentu.

Gretsch Catalina Club - kolory

 

W jakich rozmiarach występuje perkusja Gretsch Catalina Club?

W Europie Gretsch Catalina Club występuje w konfiguracji wyłącznie z werblem. W tej serii dostępne są 3 konfiguracje rozmiarowe z czego wariant Club Jazz jest najbardziej popularny. Jeśli potrzebujesz konfiguracji Catalina Club, której nie mamy w ofercie, napisz do nas, sprowadzimy ją dla Ciebie.

Gretsch Catalina Club - konfiguracje

pixel