Pałki Ahead: bardzo wytrzymałe

( ilość produktów: 25 )

Firma Ahead to amerykańska marka, specjalizująca się w produktach tworzonych dla bardzo mocno grających perkusistów. Ich flagowym produktem są pałki do perkusji o zwiększonej wytrzymałości.

Niemal każdy mocno grający perkusista łamie drewniane pałki bardzo często. Przy obecnych cenach pałek z Hickory może to być bardzo drogie hobby. Firma Ahead wychodząc naprzeciw oczekiwaniom perkusistów stworzyła modułowe, bardzo wytrzymałe pałki do gry na bębnach.

Pałki Ahead - budowa

Konstrukcja składa się z aluminiowego rdzenia, nakręcanej rękojeści, tulejki osłaniającej aluminiowy rdzeń, oraz główki, tzw. tip-a.

Wszystkie zużywalne elementy jak covery (osłonki na pałki) czy główki są wymienialne. Perkusista gra zatem na pałce wykonanej z metalu w osłonie wytrzymałego tworzywa. Tulejka z wytrzymałego i elastycznego tworzywa zużywa się o wiele wolniej niż drewniana pałka, a to przekłada się na wzrost wytrzymałości całej konstrukcji względem pałek drewnianych.

Pałki Ahead występują w wielu wariantach, od typowych, najbardziej popularnych modeli takich jak 5A, 5B czy 7A po najbardziej popularne modele sygnowane, gdzie pierwsze miejsce od samego początku istnienia marki zajmuje model Larsa z zespołu Metallica. Phil Rudd, Tommy Lee w dwóch wariantach, Tico Torres, czy model JJ1 należący do Joeya Jordisona, dawnego perkusisty Slipknot

Kupując pałki Ahead należy pamiętać o wymianie coverów (otulin). Kiedy widać, że zbliża się kres i niebawem będzie widać metalowy rdzeń to wymiana jest konieczna. Brak wymiany covera w odpowiednim czasie skutkować może uszkodzeniem rdzenia

Pałki perkusyjne Ahead dzięki swej modułowej konstrukcji stanowią doskonałą alternatywę dla grubych i ciężkich pałek drewnianych. Graj swoim ulubionym rozmiarem i nie martw się pękającymi pałkami. 

pixel