Gretsch Broadkaster

( ilość produktów: 4 )

Gretsch Broadkaster - PerkusjaNajnowszy Grestch Broadkaster w wersji vintage, wygląda i brzmi niemal dokładnie tak samo jak jego protoplasta. Trzywarstwowe korpusy klon/topola/klon, tak jak w klasycznych zestawach z lat '50 i '60, zostały wewnątrz pomalowane srebrną farbą, jak zwykle u Gretscha. Każdy bęben został wzmocniony wewnętrzną warstwą, łączącą stosunkowo cienki korpus.

Brzmią potężnie i nisko, krawędzie mają zupełnie okrągłe, czego się już właściwie nie spotyka we współczesnych instrumentach. Co to daje w praktyce? Zaokrąglone krawędzie powodują że właściwie całe brzmienie bębna pochodzi z jego korpusu, a nie jak we współczesnych bębnach - naciągu, przez co z jednej strony są trudne w strojeniu i grze (nie odzywają się tak łatwo), z drugiej brzmienie jeśli potrafimy je odpowiednio wydobyć jest pełne, okrągłe, niskie, mięsiste i z dużą dawką energii.

W vinatge'owy design doskonale wpisują sie także obręcze Gretsch "302", stosowane przez tego producenta do połowy lat '50. Odpowiadają one nie tylko za wygląd, ale także za otwarte i harmonijne brzmienie tomów.

 

Grestch Broadkaster

Oczywiście jak przystało na bezapelacyjną półkę zawodową zestaw możemy skonfigurować zupełnie według własnego gustu, wtedy trzeba poczekać aż doświadczone amerykańskie ręce wyprodukują go specjalnie dla nas - trwa to zwykle około pół roku. W magazynach dystrybutora można jednak odnaleźć gotowe czekające na szczęśliwca zestawy. O ich dostępność pytaj śmiało, mogą się pojawić w Twoim domu w przeciągu kilku dni.

Broadkaster jest oferowany w dwóch opcjach osprzętu. Wersja Standard zawiera lugi heavy-duty, zawieszenie tomów GTS takie jak w USA Custom i Brooklyn. Natomiast opcja Vintage wyposażona jest w hardware typowy dla zestawów z lat '50, taki jak wewnętrzne tłumiki, klasyczne mocowania nóg floor toma czy tom holder typu Rail Consolette.

Ilość opcji kolorystycznych jest tak bogata, że zamówienie zestawu w wymarzonym kolorze nie powinno być problemem.

 

pixel