Talerze Meinl

( ilość produktów: 313 )

FROM DRUMMERS FOR DRUMMERS - Od perkusistów dla perkusistów. W taki prosty sposób można określić produkty talerzowe tego producenta. Podejście do procesu tworzenia nowych brzmień, szybkości w spełnianiu potrzeb i słuchania swoich klientów. To obecnie jedyna marka tak otwarta na klientów. Przez wiele lat, małymi kroczkami, ale z determinacją szli do przodu, bez zbędnego wywyższania się. Przez lata pracy nad marką zdobyli grono wiernych młodych fanów, którzy są aktywni internetowo. To właśnie w taki sposób przez ostatnie lata są wiodącą marką i wręcz zagarniają już całymi szuflami nowych klientów od innych marek. Granie na Meinlach to też swego rodzaju prestiż, na który marka ciężko sobie zapracowała i nadal pracuje.

Talerze Meinl - Inni mówili, że się nie da, a oni to zrobili, nie wiedząc że się nie da

Tam gdzie inni zabetonowali się w swoich seriach i zamknęli we własnej doskonałości, tam Meinl znalazł rynek dla siebie. Świeżość jaką reprezentuje na rynku Meinl jest fascynująca i przyciągająca. Technologicznie podnoszą jakość swoich produktów i niemal co roku wypuszczają na rynek nowe produkty, które w większości stają się hitem. Meinl swoje fabryki posiada na terenie Niemiec oraz w Turcji. Przez wiele lat firma wspierała się doświadczeniem tureckich mistrzów Samsun i Diril, którzy produkowali dla nich serię Byzance. Z uwagi na zbyt wiele niedoskonałości firma powzięła decyzję o otwarciu swojej fabryki i zapewnieniu najwyższych standardów produkcji dla ręcznej obróbki.

Talerze perkusyjne Meinl w swojej gamie produktów mają talerze absolutnie dla każdego. Od najtańszych i bardzo wytrzymałych talerzy dla początkujących po bardzo wysublimowane produkty dla purystów brzmieniowych.

Zaczynając od serii HCS, która wykonana jest z mosiądzu i przeznaczona dla początkujących perkusistów. Cechuje się olbrzymim wyborem jak na klasę entry level. Tam gdzie inni producenci wykonują tylko podstawowe modele, to firma postanowiła wprowadzić pełną gamę typów talerzy na efektowych talerzach Trash Crash i Stacjach kończąc. To dzięki temu zabiegowi firma zjednała sobie młodych perkusistów, którzy rosną wraz z marką, gdyż Meinl uzależnia jak mało która marka talerzowa na świecie. Doskonały stosunek jakości do ceny

Kolejną serią produkowaną jest HCS Bronze (wcześniej seria nosiła nazwę MCS). Wykonane są z brązu b8 i posiadają dodatkowe toczenie dla większej jasności brzmienia. Tak jak seria HCS zawiera pełną gamę modeli od zwykłych aż po efektowe trash Stacki i belle. Brąz ten cechuje się dużą wytrzymałością i wysokim, szklistym, wręcz próbko wym brzmieniem tak pożądanym w ostrzejszych warunkach muzycznych. Talerze efektowe z tej serii używane są też przez zawodowych perkusistów, gdyż oferują genialne brzmienie. Wyprodukowane w Niemczech.

Meinl Classics to talerze, które zakwalifikować można już do półki półprofesjonalnej. Wykonane są z brązu B12, dość rzadko spotykanego w talerzach perkusyjnych, ale oferującego wyśmieje właściwości brzmieniowe. Połączenie charakteru, agresywności brązu B8 oraz szlachetności brązu B20. W skład tej serii wchodzą 3 podserie.

 • Meinl Classics Custom Extreme Metal, skierowane do mocno grających perkusistów, firma określa ją jako morderczo wytrzymała. Jaskrawe i szkliste brzmienie, wysoki formowany profil i gładka błyszcząca powierzchnia. Doskonale przebija się przez ścianę gitar i świetnie wchodzi w mikrofony.
 • Meinl Classics Custom, nieco bardziej grzeczne, ale nadal jasne, bardzo skupione, jak przecinak tnące powietrze. Świetnie wyglądają na scenie. Puszczone światło na talerze sprawia, że mienią się i odbijają światło. Prócz typowych modeli jak na Meinla przystało znaleźć można tutaj mnóstwo dziurkowanych, efektowych talerzy, które wyróżniają się na tle innych marek.
 • Meinl Classics Custom Dual, wykonane z brązu B12 w 100% przez maszyny zasilane energią odnawialną z paneli fotowoltaicznych zamocowanych na dachu fabryki. Wzorowane na serii Meinl Byzance Dual, która łączy w sobie ciemne i jasne brzmienie. Tak samo jest w tym przypadku. Profil formowany na tokarce, dodatkowe młotkowanie i szerokie toczenie na dwa typy wykończeń. Dźwięk to wypadkowa ciepłego i wybuchowego ataku o stosunkowo krótkim wybrzmieniu.
 • Meinl Classics Custom Dark są agresywne i głośne z ciepłym i zarazem ciemnym brzmieniem. Seria ta swoim brzmieniem nie przypomina żadnej innej. Brzmienie tnące powietrze niczym katana spotyka się z mrocznym, wybrzmieniem. Wyprodukowane z brązu B12 w czarnym wykończeniu. Bardzo popularne wśród metalowych perkusistów.

Meinl Pure Alloy w Polsce nie zrobiła furory. Ciężko ją usytuować. Kosztuje niemal tyle ile najwyższe serie Byzance, a brzmieniem jest bardziej przy serii Classics. Bardzo ciekawe, młotkowane wykończenie. Więcej trudno o tej serii napisać, gdyż według nas jest bardzo nijaka.

Talerze Meinl Byzance - Tu zaczyna się prawdziwa magia

Niemal każdy producent musi mieć w swojej ofercie bardziej lub mniej utajonego ?turka?. Meinl się z tym nie kryje, że przez wiele lat korzystał z podwykonawców. Będą jednak niezadowolonym z jakości sami postanowili otworzyć fabrykę i tureckie, ręczne rzemiosło postanowili połączyć z planowaniem i optymalizacją produkcji, zachowując przy tym magiczny charakter tej serii.

Brąz B20 jest uznawany za najbardziej szlachetny materiał do produkcji talerzy. Składa się on z 80% miedzi i 20% cyny co sprawia, że jest on szumiący, pełny brzmieniowo, otwarty i mocniej falujący od innych stopów. Ta miękkość falowania umożliwia wykonywanie talerzy o bardziej płaskim profilu i większej amplitudzie wibracji co umożliwia powstanie wyjątkowych talerzy!

 • Meinl Byzance Brilliant - do mocnego grania
 • Meinl Byzance Jazz - do jazzu ale nie tylko
 • Meinl Byzance (Traditional) - najbardziej uniwersalna seria
 • Meinl Vintage - dużo szumu, piasku i surowości
 • Meinl Byzance Dark - surowe (ciemność widzę, widzę ciemność)
 • Meinl Byzance Extra Dry - suche, surowe, wyrafinowane
 • Meinl Byzance Dual - najbardziej nowoczesne z całej serii
 • Meinl Byzance Foundry Reserved - zapierają dech

Sklep perkusyjny DrumCenter jest Premium Dealerem marki Meinl Cymbals.

Talerze Meinl

pixel