Systemy zawieszeń

( ilość produktów: 13 )

Niezależne zawieszenie nie jest nowością w świecie perkusyjnym. Wyparło ono mocowania gniazd bezpośrednio w korpusie co powodowało zmniejszenie rezonansu, stąd też używane były do głębokich tomów. W obecnych czasach niezależne systemy zawieszeń sprawiają, że głębokość bębnów może być coraz mniejsza, przy zachowaniu głębokiego brzmienia.

W skrócie opisując to system zawieszenia służy jako pośrednik pomiędzy tom holderem, a bębnem basowym lub statywem. Umożliwia on zawieszenie, najcześciej tomów. Każdy z systemów zawieszenia tomów dysponuje innym gniazdem montażowym. Najpopularniejszymi gniazdami są L-Rod oraz okrągła rurka o średnicy 19 lub 22mm.

Na rynku perkusyjnym istnieją różne systemy zawieszeń. Niemal każda z firm stara się opatentować swój system mocowania, co powoduje pewien chaos i brak części, jeśli dane zawieszenie nie jest popularne. Na przestrzeni wielu lat najpopularniejsze stały się systemy Pearla, gdyż pasują one niemal do każdego bębna bez konieczności jego przerabiania. Tutaj zdecydowanie wygrywa prostota.

Wprowadzenie Pearl ISS zrewolucjonizowało system mocowania bębnów. Łatwy montaż dzięki hakom trzymającym obręcz pasują zarówno do obręczy metalowych 1,6mm oraz do obręczy power hoop o grubości 2,3mm. Pamiętać należy, że zawieszenie 1,6 posiada 2 łapy a 2,3mm posiada 3 łapy mocujące. Wszystkie mocowania ISS zakończone są uniwersalnym gniazdem BT3, które pasuje do Pearla i wielu innych rurkowych systemów.

Kolejnym najpopularniejszym i uniwersalnym systemem zawieszenia bębnów jest system Pearl OPTI-Mount. Całość wykonana ze stali, na sztywno łapie 4 śruby bębny po dwóch stronach. Jest regulowany na głębokość. Naszym zdaniem to najlepszy i najbardziej uniwersalny system do powieszenia tomów i wielu perkusistów wybiera właśnie jego. Występują jeszcze systemy typu RIMS, które łukiem obejmują górne śruby 2 lub 4 w zależności. Często stosowany system w bębnach Gretsch. Można go także znaleźć jako część zamienna Gibraltar.

Prócz niezależnych zawieszeń, które nie hamują rezonansu bębna, znaleźć można także ingerujące gniazda montażowe zarówno do tom tomów jak i bębnów basowych. W gniazdach do tomów znajdują się klasyczne rurowe rozwiązania oraz takie które przystosowane sią do prętów o grubościach 10,5 i 12,7mm. W tej kategorii umieściliśmy także lugi do nóg bębna basowego, które pasują do większości obecnie stosowanych grubości nóżek floor tomów. A co z nogami do bębna basowego. Także umieściliśmy je w tym dziale. Nogi do bębna basowego podzielić można na zewnętrzne, czyli takie gdzie nóżka nie wchodzi do wnętrza bębna oraz wewnętrzne, gdzie noga po złożeniu znajduje się w środku.

Jeśli potrzebujesz innego zawieszenia napisz do nas. Nasi doradcy dobiorą pasujący element.

pixel