Dzwonki Koshi: ziemia, ogień, woda i powietrze

( ilość produktów: 5 )

Pewne instrumenty uznać można za magiczne. To takie, które otwierają wrota do innego świata zmysłów, relaksacji i otwartego umysłu. Dzwonki Koshi należą do takich instrumentów i posiadają magiczną aurę.

Budowa dzwonków wietrznych Koshi jest bardzo prosta. Podstawę instrumentu stanowi tuba rezonansowa, której ścianki wykonane są z bambusa. Wewnątrz znajdują się metalowe pręciki. Po środku znajduje się sznurek z odpowiednio wyprofilowanym ciężarkiem. Wprawiając sznureczek w ruch, ciężarek delikatnie dotyka strojonych pręcików, wydobywając z siebie magiczne dźwięki. Harmoniczne, krótszych pręcików stopniowo dominują i stają się głównymi dźwiękami, tworząc w ten sposób przestrzenne brzmienie.

Dodać należy, że bambus jako budulec instrumentów muzycznych stosowany był od czasów starożytnych.

Oryginalne dzwonki Koshi, które znajdziesz w naszej ofercie importujemy bezpośrednio od producenta z Francji, którego manufaktura mieści się u podnóża Pirenejów. Wszystkie dzwonki wykonywane są ręcznie. Tylko tak, można zachować ?magiczność? tych instrumentów.

Jak grać na dzwonkach Koshi?

Trzymaj dzwonek koshi za sznurek z oczkiem, Możesz nim delikatnie trząść aby znajdujący się w środku ciężarek uderzał kolejno o pręciki wyzwalając ich dźwięk i wzmacniając rezonans.

Coraz cześciej ich brzmienie można spotkać w muzyce, nie tylko relaksacyjnej. Miejscem gdzie najczęściej można spotkać dzwonki wietrzne Koshi to studia jogi, gabinety terapeutyczne, sesje medytacyjne czy też koncerty z udziałem różnych instrumentów.

Dzwonki występują w 4 melodiach, inspirowanych czterema żywiołami:

  • Koshi Chimes Terra - ZIEMIA (GCEFGCEG) kolor: zielony
  • Koshi Chimes Aqua - WODA (ADFGADFA) kolor: niebieski
  • Koshi Chimes Aria - POWIETRZE (ACEABCEB) kolor: żółty
  • Koshi Chimes Ignis - OGIEŃ (GBDGBDG) kolor: czerwony

Można ich używać osobno jak i w zestawie. Prócz bycia instrumentemdzwonki Koshi mogą być także doskonałą ozdobą każdego zrównoważonego energetycznie miejsca. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu i olejowanej powierzchni wpasuje się w każde miejsce, sprawiając, że staje się ono bardziej prestiżowe

Moc ziemi, wody, powietrza czy ognia. Zamknij oczy i wsłuchaj się w te dźwięki. Da się poczuć magiczne wibracje, które przenoszą nas do innego świata. Poczuj żywioły jakby były przez Ciebie tworzone i okiełznane. Wystarczy tylko trochę wprawy aby dzwonki otworzyły przed tobą moc żywiołów. Już sam dotyk i obcowanie z dzwonkami wietrznymi Koshi wprawia w zachwyt. Słuchanie jak się kołyszą jest doskonałym lekarstwem dla ducha.

Dzwonki Koshi - Koshi Chimes

pixel