Sabian HHX Evolution

( ilość produktów: 17 )

Sabian HHX Evolution

Sabian HHX Evolution to seria, która jest wynikiem kooperacji Dave Weckla i zespołu projektowego Sabian. Seria HHX Evolution wykonana jest z brązu B20 w fabryce Sabiana w Kanadzie.

Głównym założeniem serii HHX Evolution jest osiągnięcie klarowności brzmienia przy pełnym zakresie dynamicznym. Talerze z tej serii nie mają twardego ataku krawędziowego, są falujące z szeleszczącym atakiem. Coś czego do tej pory nie było. Jasne, szumiące, falujące lecz bardzo klarowne talerze.

Dave Weckl mimo, że miał możliwość nazwania tej serii talerzy swoim nazwiskiem nie zrobił tego. A to fragment jego wypowiedzi dlaczego:

"Moim pomysłem była pomoc w stworzeniu talerza, który mówiłby sam za siebie, z pięknymi walorami dźwiękowymi, do wielu różnych stylów muzycznych"

Z tego powodu Dave Weckl  uznał, że lepiej będzie zaniżyć" swoje zaangażowanie na samych talerzach, mając jedynie niewielką sygnaturę na spodzie dzwonka. Poprosił nawet Sabiana o zminimalizowanie wszystkich logo; aby nadać kolekcji elegancki wygląd i styl.

Saban HHX Evoluton to seria stworzona przez perkusistę dla perkusistów. Doskonale wpisała się nowoczesne bębnienie i do dziś jest jedną z najczęściej kupowany serii na całym świecie.

pixel