Perkusje Pearl

( ilość produktów: 57 )

Firma Pearl Musical Instruments wywodzi się z Japonii i specjalizuje w profesjonalnych instrumentach muzycznych, w szczególności perkusyjnych. Firma powstała w 1946 roku w niewielkim przydomowym warsztacie. Katsumi Yanagisawa produkował statywy na lokalny rynek. Z uwagi, że jakość jego produktów zdecydowanie przewyższała konkurencyjne produkty wkrótce został poproszony o produkcję bębnów

Nazwa Pearl wzięła się od poszukiwań synonimu dla trwałości i prestiżu. Pearl to obecnie międzynarodowa korporacja zatrudniająca setki ludzi w kilku lokalizacjach na świecie. Slogan, którym Pearl posługuje się od 1989 roku to ?The Best Reason To Play Drums? i zdecydowanie coś w tym jest.

Perkusje Pearl, podział na serie.

Pearl to z pewnością jedna z najpopularniejszych marek w Polsce. Ogromna oferta rozpoczyna się od serii Roadshow, która przeznaczona jest dla początkujących perkusistów. Bębny z tej serii posiadają wszystko to czego potrzebuje początkujący adept sztuki perkusyjnej, gdzie prócz samej perkusji znaleźć można pełny osprzęt, stołek, talerze a także pałeczki perkusyjne. Roadshow oferuje też zestawy typu ?junior? przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Następna seria w kolejce to legendarna już seria Export, która kilka lat temu ponownie trafiła do oferty. Perkusje z serii z tej serii wykonane są z połączenia drewna mahoniowego i topoli. Jej krawędzie są wykonane pod kątem 45 stopni. Całość jest świetnym wyważeniem ceny jakości i brzmienia. Sprzedawana jako zestaw z hardwarem najczęściej w dwóch podstawowych konfiguracjach z bębnem basowym 20? i 22?. Exporta można podzielić na dwie podserie różniące się wykończeniem. Klasyczny jest wykończony okleiną. Jest jeszcze bardziej prestiżowa wersja lakierowana i nosi symbol EXL

Profesjonalne perkusje marki Pearl 

Perkusja Pearl Decade to jedna z nowszych serii tego producenta. Korpus w całości wykonany jest z drewna klonowego. Niewielu o tym wie, że zestawiając go z najwyższą serią Masters niewiele mu ustępuje, gdyż korpusy do tych zestawów są robione z tego samego drewna do najwyższe modele. Krawędzie wyszlifowane pod kątem 45 stopni, dają szybki atak i pełny rezonans korpusu. Seria Decade należy już to przedziału bębnów półprofesjonalnych z którymi można bez obaw wystąpić na scenie i pójść do studia. Sprzedane są z kompletem osprzętu z serii Pearl 830. Występuje w różnych kolorach z czego najpopularniejsze są tylko dwa.

Pearl CrystalBeat to bębny wykonane z akrylu. Występują w różnych kolorach. Cechują się potężnym brzmieniem i świetną prezencją na scenie. Idealne dla mocno grających perkusistów gdyż nie lubią delikatnego smyrania.

Pearl Session ponownie wrócił do lineupu marki. Tak jak i wcześniej seria Session umiejscowiona jest zaraz pod serią Masters. Czy jednak słusznie? 6 warstw brzozy i mahoniu daje niesamowite połączenie czytelności brzmienia z jego głębią. Bębny wyposażono w najlepsze naszym zdaniem niezależne zawieszenie typu Opti-Mount, które nie zabija rezonansu bębna, pozwalając mu swobodnie wibrować. Obręczy typu Superhoop 2,3mm wyciągają więcej z bębna niż w przypadku obręczy typu die cast.

Zestawy perkusyjne Pearl Masters to seria, którą zna każdy perkusista. Przez ostatnie 15lat to co działo się w nazewnictwie podserii Masters to jedna wielka niewiadoma. Pearl postanowił wprowadzić 6 podserii z czego jedne były usytuowane dość nisko w hierarchii, a inne bardzo wysoko. Na szczęście kilka lat temu seria Masters seria masters sprowadzona została ponownie tylko do dwóch modeli MCT czyli Masters Complete jako nieco tańszej wersji, oraz Masters Reserve jako wersji TOP z klonowym cienkościennym korpusem wzmocnionym ringami. Dawny Masters MMX to obecnie MRV (Masters Reserve).

Pearl Reference został stworzony jako gotowy Masterworks (najwyższa customowa seria Pearl). Gotowe odmiany drewna w zależności od rozmiaru tak aby zawsze brzmiały dobrze. Reference został podzielony na dwie podserie, Reference Pure, bardziej otwartą brzmieniowo i ciepłą, oraz klasyczny Reference o potężnym ataku. Cała seria Reference dostępna jest w wielu kolorach, a ograniczeniem jest wyłącznie budżet i wyobraźnia.

Serii Masterworks przedstawiać chyba nie musimy. Jest to całkowity custom i produkowany na specjalne zamówienie klienta według jego wytycznych. Można wybrać rodzaj drewna, typu krawędzi inny dla góry i inny dla dołu, kolor osprzętu, rodzaj lug, nóżek itd. Za ten pełny custom trzeba niestety zapłacić jak za zboże i sporo czasu poczekać.

Perkusje Pearl to jedne z najlepiej wykonanych i najlepiej sprzedających się marek perkusyjnych w Europie. Zdecydowanie warta uwagi.

pixel