Małe, kompaktowe, mobilne perkusje gigowe z małą centralą

( ilość produktów: 27 )

Małe, mobilne zestawy klubowe

To instrumenty zaprojektowane w taki sposób, żeby zajmowały jak najmniej miejsca zarówno na scenie, w sali prób jak i w bagażniku naszego samochodu podczas transportu. Są to najczęściej zestawy z małą centralą, jednym tomem i floor tomem.

Popularność takich zestawów jak Tama Club Jam, Ludwig Breakbeats czy Pearl MidTown dowodzi, że zestawy kompaktowe mają swoich zwolenników zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Małe zestawy perkusyjne są dobrym wyborem dla najmłodszych lub osób o niskim wzroście. Tu wygoda gry będzie znacznie lepsza ze względu na kompaktowość instrumentu. Bliskość wszystkich elementów rozwiązuje problemy z zasięgiem ramion, a mały bęben basowy pozwoli na ustawienie stołka w najniższym położeniu. Rozmiar centrali w małych zestawach wacha się od 14 do 18 cali. Najmniejszym obecnie oferowanym zestawem jest Tama Club Jam Flyer Set w konfiguracji na 14? bębnie basowym. Zwykle tak małe centralki wymagają podnośnika, który pozwala na swobodne zamontowanie pedału stopy. Jest to istotny element dzięki któremu pozycja bijaka w momencie uderzenia znajdzie się w obrębie środka naciągu. Podnośnik jest standardowym elementem większości zestawów mobilnych, w których bęben basowy nie przekracza średnicy 16?.

Małe perkusje to nie tylko zestawy dla najmłodszych, ale przede wszystkim mobilne, gigowe instrumenty dla profesjonalistów.

Poza niewielkimi rozmiarami oferują dobre brzmienie i są polecane nie tylko jako zestawy dla młodszych adeptów sztuki perkusyjnej, ale także stanowią dobry wybór dla profesjonalnych muzyków, dla których mobilność oraz szybkość rozłożenia stanowią istotny walor. Najbardziej mobilnym i kompaktowym w transporcie zestawem jest Tama Club Jam Suitcase. Ten sprytnie pomyślany zestaw posiada rozkładany bęben basowy, który pomieści floor tom oraz tom tom, co sprawia, że trzy częściowy zestaw złożymy do jednego bębna. Czyż to nie genialny pomysł?

Dla bardziej wymagających pod względem brzmienia mamy w ofercie nieco droższe perkusje klubowe. Ich korpusy zbudowane są już nie tylko z popularnej topoli, ale także innych, szlachetniejszych gatunków drewna. PDP New Yorker czyli zestaw sygnowany przez wyśmienitego Daru Jones to korpusy klonowo-topolowe, pięknie wykończone lakierem typu sparkle. Mały, gigowy zestaw perkusyjny o świetnym brzmieniu z pokrowcami w komplecie!

Kolejnym zestawem klubowym często wykorzystywanym przez zawodowych muzyków jest Gretsch Catalina Club Jazz. Wyśmienity zestaw o mahoniowych korpusach to nie tylko mobilna perkusja, ale także zawodowo brzmiący instrument, który brzmieniem oczaruje zarówno na scenie jak i w studio nagraniowym.

pixel