Perkusje dla dzieci

( ilość produktów: 7 )

Jaką perkusję dla dziecka wybrać? - to częste pytanie zadawane nam przez rodziców. Dla osób, które nie miały do czynienia z zestawem perkusyjnym wybór może nie być taki prosty.

Prawdziwa perkusja dla dzieci

Perkusja do nauki gry czy tylko do zabawy? Naszym zdaniem te, które służą wyłącznie do zabawy to strata pieniędzy. Jeśli kupować dziecku pierwszy instrument to taki, który będzie cieszył brzmieniem, wyglądem i jakością wykonania. Perkusja dla dzieci nie musi być profesjonalna, ale musi to być perkusja prawdziwa! Nie zabawka.

Podstawowym kryterium w doborze perkusji dla dziecka jest wiek. Te najmłodsze w wieku 3-7 lat są zbyt małe by sięgnąć do poszczególnych elementów pełnowymiarowego zestawu perkusyjnego. Perkusja dla dzieci musi być niewielka tak by dziecko mogło komfortowo grać na wszystkich bębnach i talerzach. Zestawy z bębnem basowym w rozmiarze 16? będą w tym przypadku odpowiednie. Takim zestawem jest na przykład Pearl Roadshow Junior. Instrument przeznaczony dla najmłodszych perkusistów, którego rozmiar pozwoli dosięgnąć dziecku do tomów umieszczonych nad niewielkim bębnem basowym. Dzieci starsze w wieku 6-9 lat są z reguły na tyle duże by zasiąść za perkusją z bębnem basowym 18?. Tutaj wybór jest nieco większy. Idealna perkusja dla dzieci to: Mapex Tornado, Pearl Roadshow Kids czy Tama Imperialstar to gotowe zestawy z małym 18? bębnem basowym.  

Przy wyborze perkusji dla dzieci warto zwrócić uwagę na to czy zamawiamy kompletny zestaw gotowy do gry zaraz po rozstawieniu. W takim zestawie powinny znaleźć się wszystkie bębny czyli bęben basowy, tomy, werbel, talerze perkusyjne a także cały niezbędny osprzęt (hardware) czyli statywy, pedał bębna basowego i stołek.

Perkusja dla dzieci to świetny instrument dla Twojej pociechy, wpływa pozytywnie na koordynację, poprawia motorykę i wyrabia w dziecku poczucie rytmu. Bębny to także świetny sposób na pozbycie się stresu oraz ćwiczenie skupienia. Żeby jednak młody perkusista zechciał pozostać na dłużej przy tej pasji należy dobrać zestaw perkusyjny do wieku i wzrostu dziecka. Jeśli nadal masz wątpliwości, którą perkusję wybrać dla swojego dziecka napisz lub zadzwoń do nas. Pomożemy w wyborze!

pixel