Zildjian A Custom

( ilość produktów: 35 )

Zildjian A Custom to jedna z tych serii, którą zna każdy perkusista. Wykonana jest z brązu B20, na który składa się z 80% miedzi i 20 % cyny, często ze śladami srebra. To idealna mieszanka do produkcji talerzy bogatych brzmieniowo. Powstała ona w 1992 roku i otworzyła nowe możliwości w zakresie produkcji talerzy.

Z założenia seria A Custom to talerze perkusyjne do grania ostrej muzyki, co gryzie się z dużą plastycznością stopu brązu B20. Zildjian opracował specjalny profil talerza, charakterystyczny dla tej serii, duży bell i inny niż w klasycznej serii K profil talerza. Dzięki idealnie dobranemu profilowi talerza wibruje on w wysokich częstotliwość, ale amplituda drgań jest na tyle duża, że talerze stały się odporne. Charakterystyczne młotkowanie w dwóch rzędach oraz wykończenie na wysoki połysk.

Talerze perkusyjne Zildjian A Custom stały się klasykiem dla rockowych i metalowych perkusistów. Ich jasne i słodkie brzmienie jest stosowane na scenach całego świata. Wielu początkujących bębniarzy marzy o tym, że kiedyś staną się posiadaczami właśnie tych talerzy.

Mimo upływu lat seria ta nadal jest najpopularniejszą serią w całej gamie talerzy Zildjian.

Oferta ilości rozmiarów i rodzajów talerzy jest bardzo duża. Każdy jest w stanie złożyć set blach dla siebie.

Serie Zildjian A Custom

W serii Zildjian A Custom znaleźć można podserie, które nieznacznie różnią się od siebie profilem i grubością i gramaturą.

Zildjian A Custom Fast Crash to talerze o mniejszej grubości niż klasyczne talerze z tej serii. Dzięki temu talerz jest, jak nazwa wskazuje, szybki. Momentalna reakcja na uderzenie przy mniejszej dynamice gry jest bardzo pożądaną cechą, szczególnie jeśli gra się pod mikrofonami. Wybrzmienie talerza i jego ogon dźwiękowy zostały zminimalizowane.

Drugą z najbardziej popularnych podserii jest A Custom Projection to talerz który przecina dźwiękiem powietrze i przebija się przez ścianę dźwięku innych muzyków w zespole. Projekcja, projekcja i jeszcze raz projekcja.

W tej serii jest też bardzo ciekawy hi-hat. Mowa tutaj o Zildjian A Custom Mastersound. Para talerzy, gdzie dolny z nich ma pofalowaną krawędź. Powoduje to natychmiastowe odpowietrzenie się hi-hatu i jego bardzo klarowny dźwięk.

pixel