Maszynki werblowe i napinacze do sprężyn

( ilość produktów: 15 )

Nieodzownym elementem każdego werbla jest mechanizm regulacji siły napięcia sprężyny werblu, inaczej zwany maszynką do werbla. To ona odpowiada siłę napięcia sprężyn werblowych a także napina lub zwalnia mechanizm co sprawia, że sprężyny są słyszalne lub nie są słyszalne

Maszynka werblowa to nic innego jak mechanizm dźwigniowy, podciągający lub opuszczający sprężynę. Jednym ruchem można zmienić charakter werbla. Najpopularniejszym parametrem każdej maszynki werblowej, traktowanej jako część zamienna jest jej rozstaw śrub montażowych. W momentach w których nie jesteś w stanie dostać swojej oryginalnej maszynki trzeba poszukać zamiennika. Pierwsze co musisz zrobić to sprawdzić czy śruby występują w układzie pionowym czy poziomym i jaki jest ich rozstaw. Mierzyć należ od środka jednego otworu do środka drugiego. Posiadając te wymiary można rozpocząć poszukiwania.

Jaką maszynkę do werbla wybrać?

Odpowiedź powinna brzmieć, pasującą. Tak, wiemy, że to za mało. Podstawowy podział można upatrywać w samej konstrukcji. Jedne się odchylają na zewnątrz inne są mechanizmem dźwigniowym, gdzie dźwignia podąża wzdłuż korpusu werbla. Kryterium wyboru jest przede wszystkim wygoda perkusisty. Jeśli jest miejsce na otwarcie maszynki na zewnątrz to taka będzie jedną z najtańszych, gdyż jej konstrukcja jest banalnie prosta. Kiedy chcesz mieć dźwignię zaraz przy prawej lub lewej ręce zdecydowanie warto wybrać maszynkę dźwigniową, która zresztą jest najpopularniejsza.

Jak ze wszystkim występują różne segmenty cenowe to samo dzieje się w maszynka do werbla. Im maszynka jest tańsza tym wykonana jest w prostszej konstrukcji i słabszych materiałów. Im maszynka jest droższa jest trwalsza, bardziej przemyślana i przewidziana do częstego otwierania i zamykania. Jeśli potrzebujesz maszynki trwałej patrz wyłącznie na te droższe warianty. Jeśli nie wyłączasz maszynki po skończonym graniu, wystarczy zwykła najtańsza.

Naszym zdaniem najlepszą maszynką werblową na świecie jest maszynka magnetyczna firmy DW. Jest masywna i niezniszczalna. Ilość elementów ruchomych ograniczona do minimum, a elementem trzymającym jest magnes. Każdy kto zetknie się taką maszynką nie będzie chciał nic innego.

Kupując maszynkę do werbla warto wspomnieć też o napinaczu do sprężyn, znanym jako butend. To nic innego jak drugi koniec maszynki werblowej. Odpowiada on za utrzymywanie w stałej pozycji sprężyny względem krawędzi bębna. Występują też napinacze wyposażone z system regulacji sprężyn, co daje obustronne możliwości. Pamiętaj, że dobra maszynka nie rozwiąże problemu ze źle brzmiącymi sprężynami. Jeśli masz problem z wyborem zapraszamy do kontaktu.

pixel