Perkusje Gretsch

( ilość produktów: 19 )

Gretsch to jedna z najdłużej istniejących marek perkusyjnych. Trudno o markę, która posiada tak długą tradycję, oraz bogatą historię. Zawdzięczamy jej obecny wygląd, oraz funkcjonalność instrumentu jakim jest zestaw perkusyjny. Perkusje Gretsch zdobyły miano instrumentów o legendarnym brzmieniu dzięki swej unikalnej konstrukcji. Cechy takie jak 30-stopniowe krawędzie korpusów, srebrne wykończenie ich wnętrza ? tzw. silver sealer czy tomy strojone na pięć śrub to atrybuty od zawsze kojarzone z amerykańską marką Gretsch.

"That Great Gretsch Sound" to nie tylko pusty slogan reklamowy, ale hasło przyświecające producentowi od narodzin marki po czasy współczesne. Przywiązanie do tradycji jest kluczowe w tym przypadku.

Perkusje Gretsch dzisiaj

Perkusje Gretsch współcześnie to ciekawa oferta zestawów obejmująca instrumenty zarówno dla amatorów i pasjonatów jak i zawodowych muzyków.

Przystępna cenowo Catalina to jeden z najlepszych zestawów w swojej klasie. W wersji Club na korpusach mahoniowych i konfiguracji Jazz zdobyła serca zarówno amatorów jak i zawodowych muzyków. Stosunkowo niedrogi zestaw o dużym potencjale brzmieniowym i szerokim zakresie efektywnego strojenia. Gretsch Catalina Club to także konfiguracja Rock czyli potężny zestaw na centrali 24?, dla miłośników mocnego uderzenia w stylu Johna Bonhama. Klonowa wersja czyli Gretsch Catalina Maple to także bardzo popularny zestaw z półki średniej. Ciepło brzmiące bębny o bardzo uniwersalnym charakterze.

Gretsch Renown Maple to najlepiej sprzedająca się perkusja tej marki z półki profesjonalnej. Klonowe, 7 warstwowe korpusy zapewniają świetny atak przy zachowaniu charakterystycznego ciepłego brzmienia. Zestaw bardzo ceniony za swoje brzmienie na żywo jak i  w studio. Gretsch Renown to bębny wyposażone w zawodowy osprzęt, zawodowe naciągi, a jakość ich wykonania nie budzi żadnych wątpliwości. Zdecydowanie półka pro dla pracujących bębniarzy i wymagających amatorów.

Gretsch Brooklyn produkowane w USA to w pełni zawodowe instrumenty o korpusach wykonanych z sześciu warstw klonu i topoli. Północno-amerykański klon, jako drewno twarde, odpowiada za atak i otwarte brzmienie, a stosunkowo miękka topola za ciepło i okrągłe brzmienie. Brzmi jak połączenie doskonałe i rzeczywiście tak jest! Brzmienie Brooklyna jest charakterystyczne i od razu rozpoznawalne. Nowoczesne, ale z sygnaturą vintage.

Kolejna seria perkusji Gretsch produkowanych w USA to legendarny Broadkaster. W wersji vintage, wygląda i brzmi niemal dokładnie tak samo jak jego protoplasta, którego produkcję rozpoczęto jeszcze w latach 30 ubiegłego stulecia. Brzmią potężnie i nisko, krawędzie mają zupełnie okrągłe, czego się już właściwie nie spotyka we współczesnych instrumentach. Broadkaster oferowany jest w dwóch wersjach osprzętu, Standard oraz Vintage nawiązujący bezpośrednio do rozwiązań i estetyki z początku XX wieku.

Zwieńczeniem oferty producenta są zestawy Gretsch USA Custom. Zestawy perkusyjne wykonywane na zamówienie. Klient decyduje o każdym szczególe perkusji, a ilość opcji do wyboru potrafi przyprawić o ból głowy. Spokojnie, w DC pomagamy naszym klientom dokonać właściwego wyboru na podstawie oczekiwań.

"That Great Gretsch Sound" ? sprawdź i przekonaj się sam!

pixel