31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Pady ćwiczeniowe

( ilość produktów: 53 )

Pad do perkusji, nazywamy często padami ćwiczebnymi lub padami werblowymi. To element, który powinien towarzyszyć każdemu perkusiście od samego początku przygody z tym instrumentem.

Pady perkusyjne najczęściej zbudowane są z gumy o odpowiedniej grubości i twardości oraz podstawy wykonanej ze sklejki, MDF lub MFP. Występują w różnych rozmiarach. Przyjęło się jednak, że pady 6? i 7? są tzw. padami podróżnymi, które mieszczą się do dowolnej torby czy plecaka i są łatwe w transporcie. Natomiast pady większe 10? oraz 12? są zazwyczaj padami stacjonarnymi zamontowanymi na statywie do werbla. 

Pady perkusyjne - jakie wybrać?

Pady ćwiczeniowe można podzielić na kilka grup twardości. Im jest on twardszy tym mocniej odbija, przez co łatwiej się ćwiczy. Im pad jest bardziej miękki tym odbija słabiej, przez co wymaga od grającego większej pracy rąk

W naszej znajdziesz pady o różnej twardości. Jeśli oczekujesz jak najwierniejszego odbicia względem prawdziwego naciągu, skieruj swoją uwagę na pady Evans HQ Real Feel. To jedne z najlepszych padów perkusyjnych na rynku o możliwie największym odwzorowaniu prawdziwego bębna. Pady twardsze takiej jak Meinl, Zildjian, VicFirth należą do grupy bardziej odbijających, a zatem i ?szybszych?, idealne do rozgrzewki przed koncertem.

Występują pady ćwiczeniowe jednostronne, czyli posiadające gumę do grania tylko po jednej stornie, oraz pady ćwiczeniowe dwustronne (double side practice pad), gdzie z jednej strony znajduje się guma miękka, a z drugiej guma twarda, służąca do ćwiczenia artykulacji. Przy padach twardych każdy błąd dynamiczny jest słyszalny, przez co łatwo można wychwycić własne błędy. Trzeba pamiętać, że pady grane na gumie twardej są dość głośne.

Znajdź najlepszy design

Nie można zapomnieć o aspekcie wizualnym, który odgrywa dla większości perkusistów także istotną rolę. Tak jak pady Real Feel Evansa czy GK Music kładą nacisk przede wszystkim na maksymalną funkcjonalność i prostotę, to pady Zildjian, Evans czy Vic Firth wyróżniają się na tle innych padów przeróżnymi grafikami. Jeśli ważna jest dla Ciebie także grafika to pady tych firm będą dla Ciebie idealne

Drzewko perkusyjne do ćwiczeń

Firma DW stworzyła też produkt, dla osób, które nie chcą posiadać perkusji elektronicznej, a chcą ćwiczyć koordynację i zachować pamięć mięśniową. Mowa tutaj o zestawie padów, tzw. drzewku. Ilość padów i ich układ bardzo mocno przypomina prawdziwy zestaw perkusyjny. Dzięki temu możesz zachować najwyższą formę, także ćwicząc w domu

Występują też pady ćwiczeniowe do stopy, szczególnie przydatne dla osób grających na podwójnej stopie. Najczęściej jest to metalowa konstrukcja z mocowanie do stopy perkusyjnej oraz miękka powierzchnia w którą uderzają bijaki. Pady do stopy produkuje meinl Evans, Gibraltar, Dixon oraz Pearl.

pixel