Naciągi do bębna basowego - typ: uderzane

( ilość produktów: 125 )

Naciąg do bębna basowego, potocznie nazywany naciągiem do stopy lub membraną do bębna taktowego jest obok naciągu do werbla jedną z najważniejszych membran. To stopa i werbel generują puls. Dlatego też naciąg uderzany do stopy jest tym, któremu warto poświęcić zdecydowanie więcej czasu.

Występują naciągi do bębna basowego o jednej warstwie mylaru jak np. Remo Ambasador czy Evans G1. Są one najbardziej czułe i zwykle służą do średnich lub wysokich strojów. Z racji, że są pozbawione kołnierzy tłumiących trzeba je dodatkowo kontrolować. Drugą grupę stanowią naciągi o dwóch warstwach mylaru i zaliczają się do nich np. Evans G2 czy Remo Emperor . Najbardziej wszechstronne i uniwersalne naciągi. Następnie są już naciągi wyposażone w specjalny kołnierz tłumiący, który skupia brzmienie i nie hamuje przydźwięki powstające przy krawędzi bębna. Do takich zaliczyć Można Evans EQ3. Z gatunku popularnych naciagów do bębna basowego znaleźć może Remo Powerstroke 3, który można kochać lub szczerze nie znosić, jest wyrazisty, ale nie będzie każdemu pasował.

Naciągi perkusyjne do bębna basowego - EMAD

No i w końcu, seria Evans Emad. Naciąg, który na nowo określił brzmienie bębna basowego. Konstrukcja opiera się na jednowarstwowe lub dwuwarstwowej konstrukcji z kołnierzem z tworzywa umieszczonej po zewnętrznej stronie naciągu, która tworzy kieszeń. W to miejsce wkłada się pianki tłumiące. Każdy Evans EMAD posiada dwie w zestawie, węższą i szerszą. Nie trzeba być mistrzem strojenia, aby z tego naciągu wyciągnąć niesamowite brzmienie. Co ważne, działa też na słabszych bębnach, podnosząc walory dźwiękowe. W serii Emad są już warianty o jednej zwykłej warstwie (EMAD), o jednej grubej warstwie (GMAD), o dwóch cienkich (EMAD II - ulubiony naciąg każdego metalowego perkusisty) oraz Emad Heavyweight, który składa się z dwóch grubych warstw.

Tak jak naciągi perkusyjne, także wersje na stopę posiadają wiele rodzajów wykończeń powierzchni. Od zwykłej przeźroczystej, poprzez powlekaną białą coated (Remo Ambasador Coated), przez czarne matowe, trawione (Remo Black Suede, Evans Onyx), a na wykończeniu vintage kończąc (Remo Fiberskin, Evans Calftone).

Naciąg 22 cale to najpopularniejszy rozmiar z największą liczbą naciagów do wyboru. Jeśli jednak posiadasz inną średnicę, to chętnie pomożemy w wyborze.

pixel