Meinl HCS (brass)

( ilość produktów: 24 )

Meinl HCS Brass - Talerze perkusyjne

Meinl HCS to jedna z najstarszych serii oferowanych przez tego producenta. Wykonana jest z mosiądzu (brass) i cechuje ją bardzo duża wytrzymałość. Dlatego też jest idealna dla perkusistów, którzy nie mają jeszcze opanowanej techniki uderzania w talerze. Są w stanie wiele znieść. Produkowanie w Niemczech w ogromnej palecie modeli, co się rzadko zdarza w tym segmencie cenowym.

Seria ta posiada charakterystyczny dla mosiądzu kolor, a nazwa serii widoczna jest w ramce na górze talerza. Wyprodukowane bardzo precyzyjnie, z czego zresztą firma Meinl Cymbals słynie, przy użyciu komputerowych technik produkcji. Zapewniają one doskonały precyzyjny wygląd i bardzo powtarzalne brzmienie.

Do dyspozycji prócz podstawowych talerzy jak crash, ride czy hi-hat są talerze efektowe jak Meinl HCS China, czy blachy efektowe wyposażone w otwory w postaci Meinl HCS Trash China czy Trash Crash 18. W ofercie znaleźć można także talerze typu Stax w 3 rozmiarach. Co ważne te Staxy, dzięki swojemu brzmieniu często stosowany jest przez muzyków scenicznych czy tym grających muzykę elektroniczną połączoną z perkusją hybrydową.

Należy pamiętać iż są dwie serie HCS. Jedna to wyżej opisana HCS z mosiądzu, a druga, powstała z przemianowania przez producenta serii MCS na HCS Bronze, dlatego łatwo je teraz pomylić, a to dwie osobne i różniące się serie.

Talerze perkusyjne Meinl HCS oferowane są z 24 miesięczną gwarancją producenta.

pixel