Sabian AAX - talerze perkusyjne

( ilość produktów: 58 )

Sabian AAX

Modern Bright. Takie określenie przylgnęło do Sabianów serii AAX. Nowoczesne, jasne i cięte. Wykonane w Kanadzie z najlepszego stopu brązu B20 definiują nowoczesne brzmienie. Jakość poparta jest nazwiskami między innymi Virgila Donatiego, oraz Mike Portnoya co podpowiada nam z jaką stylistyką mamy do czynienia.

Sabian AAX - tradycja spotyka nowoczesność

Mechaniczna obróbka Sabianów AAX zapewnia sporą powtarzalność brzmieniową, oraz niesłychaną jakość wykończenia. Dzięki współczesnym metodom produkcji, talerze z serii Sabian AAX charakteryzują się dużą muzykalnością i brzmią pełnią alikwotów już od niskiej dynamiki gry. Talerze Sabian AAX to ogromna paleta możliwości brzmieniowych. W ciągu ostatnich lat seria ta przeszła swego rodzaju rewolucję. Z oferty zniknęły niemal całkowicie modele o dużej grubości. Pojawiło się mnóstwo modeli thin, medium thin, które doskonale wpisują się w obecne trendy i aktualne potrzeby perkusistów. Sabian jako jeden z nielicznych producentów nie zaspał i na bieżąco odpowiada na potrzeby rynku, muzyków, perkusistów tworząc brzmienia, którego chcą muzycy, a nie tylko zatwardziali fanii marki.

W rodzinie talerzy Sabian AAX znajdziemy tradycyjne instrumenty o klasycznym brzmieniu, ale także nowocześnie brzmiące talerze efektowe. Jednym z najbardziej popularnych talerzy w serii jest Sabian AAX X-Plosion Crash w różnych rozmiarach. Sabian AAX X-Plosion Crash to talerz o wybuchowym ataku, pełnym jasnym brzmieniu. Bardzo szybka reakcja na atak. Świetnie sprawdzi się jako talerz do szybkich i wyraźnych akcentów bez przydźwięków i długiego wybrzmiewania. W kategorii thin , ale z jasnym brzmieniem polecane są często talerze Sabian AAX Crystal Thin crash. Jest to jasno brzmiący crash o bardzo dobrej projekcji i selektywności. Nieco ciemniej brzmiący Sabian AAX Thin Crash to także popularny talerz w tej formule. Bogaty brzmieniowo dzięki niskiej wadze i głębszemu młotkowaniu. Szybki, krótki, wybuchowy. Tak jak kiedyś Sabian AAX Stage Crash 16 był najpopularniejszym talerzem na świecie tak teraz wersja Thin także może się nim stać.

Sabian AAX to także wyśmienite hi-haty. Talerz Sabian AAX X-Celerator Hi-hat określany jest mianem killer hi-hats. Pofalowany spód talerza daje natychmiastowe odpowietrzenie przez co dźwięk talerza jest bardzo przeszywający, tnący i szklisty. Selektywny na zamkniętym z bardzo przyjemnym szumem podczas otwierania. Z kolei Sabian AAX Thin Hi-hat to już dużo ciemniejsze, szumiące brzmienie. Instrument świetny nie tylko na scenę, ale także do studio gdzie głośność hi-hatu powinna być nieco niższa.

Poza pojedynczymi talerzami z tej serii mamy także w ofercie zestawy. Sabian AAX Set to bardzo popularny zestaw zawodowych talerzy ze stopu B20, niezależnie od wariantu. Seria Sabian AAX odkrywa przed nami także odważniejsze, nowoczesne brzmienia całą paletą tak zwanych dziurawców. Talerze Sabian takie jak AAX Aero Crash, Sabian AAX O-zone Crash czy AAX O-zone Splash to bardzo popularne instrumenty wśród bębniarzy poszukujących swojego indywidualnego języka.

pixel