Perkusje

( ilość produktów: 222 )

W naszym sklepie perkusyjnym oferujemy entuzjastom muzyki szeroki wybór perkusji akustycznych. Zanurz się w świat doskonałego brzmienia i precyzyjnego wykonania, wybierając spośród renomowanych marek tj. Pearl, Tama, DW, Sonor, Gretsch, PDP, Mapex, których jesteśmy autoryzowanym dealerem. Nasze perkusje charakteryzują się nie tylko wysoką jakością dźwięku, ale także solidną konstrukcją, zapewniającą trwałość i satysfakcję z grania przez wiele lat.

Nasz sklep posiada różnorodne perkusje, obejmujące zarówno podstawowe modele dla początkujących, jak i zaawansowane zestawy dla doświadczonych perkusistów. Mamy też perełki dla tych którzy poszukują niecodziennych rozwiązań. Bez względu na twój poziom umiejętności czy preferencje muzyczne, znajdziesz u nas idealne instrumenty do wyrażenia swojej pasji. A jeśli chcesz zacząć grać i nie wiesz czy to jest dla ciebie to  skorzystaj z naszego 20-letniego doświadczenia. 

Kupując u nas, masz pewność, że otrzymujesz nie tylko wysokiej jakości instrumenty, ale także profesjonalną obsługę klienta i szybką dostawę. Odkryj świat rytmu i rozpocznij perkusyjną podróż już dziś!

PerkusjaCo to jest perkusja?

Perkusja akustyczna to zespół pojedynczych instrumentów perkusyjnych, bębnów i osprzętu, które w całości tworzą zestaw perkusyjny (ang. drumset, drumkit).

 Finalnie instrumenty perkusyjne podzielone zostały na mnóstwo podgrup. Jedną z nich jest zestaw perkusyjny, lub inaczej perkusja, w skład której wchodzą bęben basowy, werbel, tom tomy, kotły, talerze, statywy. Przeczytaj nasz artykuł Budowa zestawu perkusyjnego

Na przestrzeni lat powstało wiele firm tworzących zestawy perkusyjne. W naszej ofercie posiadamy wyłącznie sprawdzony i najlepszych producentów takich jak: Pearl, Tama, Gretsch, Sonor, DW, Mapex, PDP. Każda z tych marek posiada w swojej ofercie bębny zarówno dla początkujących perkusistów, jak i tych zawodowych.

W sprzedaży oferujemy gotowe zestawy perkusyjne z talerzami i stołkiem, zestawy z hardwarem (statywami) oraz tzw. shell sety, czyli perkusje bez statywów. Shell sety występują zarówno z werblem, jak i bez. Tego typu zestawy są najczęściej domeną zawodowych instrumentów, dedykowanych wymagającym klientom. Posiadamy też osobny dział na coraz popularniejsze małe perkusje klubowe, gigowe, które są lekkie i łatwe w transporcie. Nadają się także jako perkusja dla dzieci.

Poniżej lista najczęściej zadawany przez naszych klientów pytań:

Jak głośna jest perkusja?

Perkusja akustyczna to bardzo głośny instrument. Mierząc głośność na wysokości ucha perkusisty ,osiągamy około 100 do 125 decybeli. Najgłośniejszym elementem zestawu perkusyjnego jest werbel, który osiągnął 125 dB. Trzeba też pamiętać, że prócz samego natężenia dźwięku mamy też sporą dawkę niskich częstotliwości, które nasze ucha nie odbiera jako głośnych, lecz to one przenoszą się na stropy i elementy konstrukcyjne budynku, powodując u sąsiadów "irytację". Granie w bloku jest możliwe pod pewnymi warunkami. Sprawdź TU jak możesz wyciszyć swoją perkusję?

Ile miejsca zajmuje perkusja?

Podstawowy zestaw perkusyjny składający się z bębna basowego, tom tomów, floor toma, zestawu 3 talerzy wraz z rozstawionymi statywami i werbla wraz z siedzącym perkusistą na stołku powinien zmieścić się na przestrzeni 1,6 x 1,6 m. Zdecydowanie bardziej komfortowo jest posiadać pod perkusję około 1,8 x 2 m wolnej przestrzeni. Taka ilość miejsca zapewnia swobodę ruchów i pełny zakres regulacji bębnów.

Z czego zrobiony jest zestaw perkusyjny?

Jeśli skupimy się wyłącznie na bębnach i ich korpusach to w większości są one wykonane ze sklejki. Do budowy bębnów wykorzystuje się lipę, topolę, brzozę, klon, buk, orzech. Jest oczywiście całe mnóstwo innych gatunków nadających się do produkcji bębnów. Gatunek, gatunkowi nie jest równy. Każdy rodzaj drewna cechuje się określonymi parametrami brzmieniowymi. Do perkusji dla początkujących najczęściej stosuję się lipę i topolę, gdyż jest to drewno dość tanie w pozyskaniu, łatwe w obróbce i oferujące przy tym świetne parametry akustyczne. Do tego nie wymaga od osoby grającej ogromnych umiejętności, aby wydobyć dobre brzmienie. Najczęściej wybieranym gatunkiem do produkcji bębnów z wyższej półki jest klon i brzoza.

Prócz samego budulca, jakim jest drewno, na brzmienie wpływa też proces obróbki, ilość zastosowanego kleju, grubość poszczególnych warstw drewna, sposób ułożenia słojów, finalny kąt krawędzi korpusu stykającej się z naciągiem.

Ile waży perkusja?

Perkusista zazwyczaj ma najciężej w zespole. Nie dość, że ma cały zestaw instrumentów do noszenia, rozstawienie zajmuje mu dużo czasu to jeszcze po koncercie musi wszystko rozłożyć i zapakować do auta. Bębny, statywy, talerze. To wszystko są kilogramy.

Podstawowy zestaw perkusyjny z talerzami i statywami to minimum 30-40kg. Górnej granicy wagi nie ma. Im masywniejsze i stabilniejsze statywy tym waga wzrasta i bez problemu może się podwoić. A nosić trzeba. Pod tym względem trudny jest los perkusisty.

Ile kosztuje perkusja na początek?

Perkusja akustyczna na początek powinna mieć w sobie wszystkie elementy niezbędne do grania. Należy jednak pamiętać, że jest cienka granica między perkusją zabawką a instrumentem. Czym jest instrument a czym zabawka? Instrument da się nastroić do dźwięków, trzyma strój odpowiednio dłużej, elementy newralgiczne wykonane są z metalu a ilość śrub strojących na bębnie basowym jest większa od 6! W naszym sklepie sprzedajemy wyłącznie instrumenty. Nie zajmujemy się sprzedażą zabawek i imitacji perkusji. Perkusja będąca instrumentem to koszt od około 1400 zł w górę. Natomiast sensowny zestaw na początek, który wszystkie elementy ma na dobrym poziomie do około 2500 zł.

Perkusja do 1000 zł

Nowa "perkusja" kosztującą do 1000 zł nie jest instrumentem w pełnym znaczeniu tego słowa. Na ogół nie da się jej nastroić, ilość strojników jest ograniczona do minimum, elementy metalowe są odchudzone i nieprzeznaczone do wysokich naprężeń, jakie musi znosić pełnoprawny zestaw perkusyjny.

Bardzo często spotykamy się z opinią, że na początek nie ma sensu kupować nic lepszego, gdyż nie wiadomo czy hobby załapie. Zdecydowanie się z tym nie zgodzimy. Nauka gry na czymś, co tylko przypomina instrument, w pewnym momencie robi się męcząca i zniechęcająca. Ciągle rozstrajający i rozkręcający się instrument powoduje, że potencjalny perkusista nie ma ochoty ćwiczyć, a postępy brzmieniowe nie są zauważalne. Tu się coś wygina, tam coś odpada, a to gwint się przekręcił lub śruba puściła. Nie ma tygodnia, abyśmy nie przeprowadzali w tym temacie rozmów z naszymi klientami, a często upgrade takiej perkusji jest ekonomicznie nieuzasadniony.

Kupno nowej perkusji do 1000 zł to idealna opcja , aby zniechęcić się do nauki i ćwiczeń. Działamy od 2003 i po czasie wielu klientów przyznało nam rację. Kupowanie takiego produktu tylko dlatego, aby dziecko mogło uderzać pałkami w "bęben", nie jest idealnym rozwiązaniem. Zawsze sugerujemy w takich sytuacjach dwie opcje. Dołożenie niewiele większej kwoty i kupienie instrumentu lub spożytkowanie tego budżetu na porządne lekcje perkusyjne, które dadzą jasny obraz czy młody adept złapał bakcyla, czy też jest to chwilowa zajawka.

pixel