Słuchawki wygłuszające

( ilość produktów: 3 )

Jesteśmy mocno związani z perkusją, a więc ze znacznym hałasem. Problemy z utratą słuchu u muzyków z długim starzem to wręcz choroba zawodowa.

Kompletny zestaw perkusyjny może osiągać 130 dB, zakładając, że perkusista nie gra z zamachem drwala. Sam werbel to około 90-120 dB, a to już poziom hałasu jaki można porównać z wyścigami samochodowymi. Bęben basowy to około 105 decybeli co odpowiada ustawionej ma maksimum dmuchawie do liści. Dla przykładu klasyczny hałas dnia codziennego to około 40dB w dzień i 30dB w nocy, a pracujący odkurzacz o dużej mocy to 60dB. Startujący samolot odrzutowy to 120dB, czyli tyle samo co werbel!

Dźwięki oscylujące w zakresie 35 do 60dB towarzyszą nam każdego dnia i można je uznać za typowe. Długi czas ekspozycji na natężenie dźwięku w zakresie od 70 do 85dB ma już swoje bardzo negatywne skutki. Bóle głowy, osłabienie słuchu, obniżenie wydajności w pracy i problemy z koncentracją. Idziemy dalej, 85 - 130dB to już zaburzenia układu krążenia, układu nerwowego, układu pokarmowego a także trwały ubytek słuchu przy dłuższym czasie ekspozycji.

Koncerty, wyścigi motorowe, fajerwerki, imprezy okolicznościowe, granie na perkusji, gitara elektryczna, lotnisko, szum miasta, sala prób. Wszyscy, którzy szukają wyciszenia hałasów dnia codziennego, czy komfortowego przebywania na koncercie a w szczególności granie na perkusji powinni uzbroić się w słuchawki wygłuszające

Dobre słuchawki perkusyjne potrafią zmniejszyć hałas o 20dB do nawet 31dB. Słuchawki dla perkusisty odcinają też część wysokiego pasma dźwięków. To wycięcie tej górki sprawia, że wszystko słyszy się wyraźniej, bez tzw. Siarki czy szklistości dźwięku. Daje to wrażenie, że obcięte są kolejne decybele.

Wielu perkusistów gra zawsze w słuchawkach wyciszających. Oszczędzają swój słuch i słyszą klarowniej dźwięki, nie tylko perkusji, ale też innych instrumentów.

Jak zbudowane są słuchawki perkusyjne?

Najważniejszą częścią każdych słuchawek wygłuszających są nauszniki. To ich konstrukcja, zastosowana gęstość materiałów oraz odpowiednia grubość i kształt determinują o ile decybeli spadnie poziom hałasu. Same nauszniki w słuchawkach tłumiących nie zrobią jednak efektu bez odpowiedniego docisku nauszników do uszu.

Im tłumienie hałasu w słuchawkach ma być większe tym docisk musi być mocny, tak aby jak najbardziej odizolować uszy od otoczenia. Nie zalecamy kupowania tanich marketowych nauszników, gdyż one tłumią w sposób bardzo nierównomierny i zazwyczaj te częstotliwości które akurat są muzykom potrzebne.

Pałąk to kluczowa kwestia każdych słuchawek, których zadaniem jest zmniejszyć hałas. Zazwyczaj jest on regulowany, przez co można go dopasować do każdej głowy. Połączenie odpowiedniego ułożenia, docisku i zawartości wnętrza nauszników otrzymujemy odpowiedni poziom wyciszenia.

Występują słuchawki wytłumiające dla dzieci mniej więcej to 7-8 lat, a powyżej tego wieku można już stosować słuchawki dla dorosłych. Nastolatkom nie zalecamy tych najmocniejszych, gdyż mogą zbyt mocno dociskać.

Czym różnią się słuchawki wygłuszające dla dzieci od słuchawek wyciszających dla dorosłych?

Przede wszystkim różnią się rozmiarem nauszników. Te dedykowane dla dzieci są mniejsze, tak, aby dobrze przylegały do głowy o mniejszych rozmiarach niż u dorosłego. Do tego pałąk dociskowo jest mniejszy o mniejszym docisku. Sama grubość nauszników też jest mniejsza.

W ostatnim czasie wprowadziliśmy też nowy tym słuchawek wygłuszających dla dzieci. Firma EciPeci nie zastosowała w swoich słuchawkach pałąka a delikatny elastan z rzepem. Poziom i stopień docisku reguluje się przez opaskę. Daje to dużo większe możliwości w zakresie dostosowania docisku do konkretnego dziecka. Jako jedyne słuchawki są też dedykowane dla bardzo małych szkrabów. Jak deklaruje producent można je z powodzeniem stosować już od 6 miesiąca życia. Z uwagi, że są komfortowe, nie cisną, dzieci nie mają z nimi negatywnych skojarzeń, a wręcz uznają je za dające komfort. Teraz bez problemu można zabrać małe dziecko na koncert, pokaz sztucznych ogni, czy towarzyszyć dorosłemu podczas gry lub lekcji na perkusji.

Jesteśmy perkusistami, specjalistami od robienia hałasu i umiemy sobie z nim poradzić jak nikt inny. Zaufaj naszemu doświadczeniu. W naszej ofercie wyłącznie sprawdzone, bezpieczne i atestowane produkty. Chroniąc słuch nie oszczędzaj! Masz go tylko raz.

Słuchawki wygłuszające - Natężenie dźwięku w codziennym życiu

pixel