Kije deszczowe, rainstick, zaklinacz deszczu

( ilość produktów: 6 )

Kij deszczowy, czyli rainstick, jak sama nazwa wskazuje odpowiada za efekt padającego deszczu, lub wodospadu. Bywa też nazywany zaklinaczem deszczu.

Jest to instrument muzyczny wywodzący się z Ameryki Południowej. Jego powstanie, czy też nazwanie wzięło się z legendy o szamanie, który grając na pierwotnej wersji tego instrumentu wyprosił u bogów tak uprawniony deszcz.

Jak zbudowany jest kij deszczowy

Kij deszczowy zbudowany jest z najcześciej z drewna o cienkich ściankach lub bambusa. Na całej powierzchni tuby wbija się małe gwoździki, powinny one być metalowe. Do wnętrza tak przygotowanej tuby wsypuje się drobne kamyczki, kuleczki lub inny, sypki, bardziej gruboziarnisty materiał.

Jak działa zaklinacz deszczu?

Zaklinacz deszczu wzbudza się poprzez jego przechylenie lub obrócenie jak klepsydry. Powolnie spadające kamyczki uderzają o gęsto rozlokowane gwoździki. Tworząc dźwięk spływającej wody, który jest wzmacniany przez tubę samego instrumentu.

Rainstick początkowo przypisany był wyłącznie do grupy instrumentów "szamańskich", lecz w obecnych czas jest szeroko stosowany w muzyce etnicznej. Szerokie zastosowanie znajduje też jako niezbędne akcesorium każdego perkusjonalisty. Przez ostatnie lata coraz większą popularność zyskuje jako element dźwiękoterapii czy koncertów relaksujących współpracując z misami i gongami.

W naszej ofercie znaleźć można zaleźć instrument tego typu marki Meinl, jako sprawdzonej i powtarzalnej jakościowo marki. Wydawany dźwięk jest magiczny, mistyczny i wciągający, a po czasie obcowania z nim okazuje się, że można zagrać zdecydowanie więcej efektów dźwiękowych niż tylko szybko płynąca woda

Jako ciekawostkę możemy napisać, że kiedy wysyłamy do naszych klientów ten instrument to na przesyłce zawsze ląduje etykietka z wielkim napisem "TO INSTRUMENT - NIC SIĘ NIE ROZLAŁO", gdyż paczki potrafiły do nas wrócić jako transport płynów, którego nie obejmuje nasza umowa z firmą kurierską

pixel