Perkusje Tama

( ilość produktów: 61 )

Perkusja Tama

Markę Tama Drums zna każdy perkusista. Na dobre zapisała się w perkusyjnej historii. Perkusje Tama znane są z solidności i niezawodności. Sprzęt marki Tama stał się dla wielu bębniarzy ikoną. Perkusje Larsa Ulricha czy Mike Portnoya były zaczątkiem wielu perkusistów do rozpoczęcia przygody z bębnami. Bębny te zawsze były ładne, ponadczasowe.

Perkusja Tama - rys historyczny

Sama historia produkcji perkusji Tama sięga 1965 roku, gdzie wyprodukowany pierwszy zestaw o nazwie Star. Historia współpracy z Rolandem Meinlem sięga 1968 roku. To dzięki tej współpracy modele perkusji Tama Rhythm Mate i Tama Imperialstar, oferowane są zestawy z talerzami Meinl w świetnych cenach. W roku 1974 firma oficjalnie zaczęła nazywać swoje bębny Tama. Wspomnieć należy koniecznie, że Tama jako pierwsza, zaproponowała perkusistom łamane statywy do talerzy. Patent ten całkowicie odmienił sposób ustawiania bębnów i talerzy przy zestawach perkusyjnych. Pierwszym perkusistą dużego formatu, który został endorserem marki był, Billy Cobhan.  Minęło niewiele czasu a marka wprowadza kolejne sprzęty ułatwiające życie perkusistom, pojawia się multiclamp. Pojawiają się też octobany i gong bassy, które często można było widzieć na ogromnych koncertach. W 1993 roku pojawia się jedna z najbardziej rozpoznawalnych stóp perkusyjnych ? Tama ma Iron Cobra. Ekipa sklepu perkusyjnego DrumCenter miała okazję na własne oczy zobaczyć produkcję bębnów Tama, zarówno w głównej fabryce w Japonii, jak i wersji w Chinach. Zobaczyć park maszynowy jakim dysponuje ten producent było kosmicznym doznaniem.

Perkusje Tama w chwili obecnej to jedna z najprężniej i najbardziej trafnie rozwijających się marek perkusyjnych. Nie jest głucha na głos swoich użytkowników i każde kolejne serie zawierają ulepszenia o które wcześniej wnosili sami perkusiści. Wbrew pozorom nie jest to częste zjawisko.

Najpopularniejsze zestawy perkusyjne Tama

W chwili obecnej marka Tama oferuje perkusje dla szerokiego grona odbiorców. Początkujący perkusiści powinni skierować swój wzrok w kierunki najnowszej serii Tama StageStar. Zestaw ten oferuje świetny stosunek jakości do ceny, który jest niedościgniony przez konkurencyjne produkty. Dodatkowo oferuje pełnoprawne, wytrzymałe talerze perkusyjne oraz stołek. Do tego Tama Stage Star łatwo się stroi i bardzo dobrze brzmi. Każdy nawet największy laik, będzie w stanie wydobyć z niej dobre brzmienie. Zestaw występuje w wielu kolorach i dwóch konfiguracjach rozmiarowych. Sprawdźcie też nasz film o tym zestawie, gdzie bez ściemy pokazujemy jak brzmi ta perkusja.

Kolejnym zestawem w hierarchii marki jest Tama Imperialstar. Ponownie współpraca z marką Meinl dała o sobie znać. Do zestawów dokładane są świetne talerze z brązu B8, które zapewniają idealne wyważenie między brzmieniem a wytrzymałością. Tama Imperialstar to obecnie najczęściej kupowana perkusja w tym segmencie w Polsce. Żaden inny producent nie jest w stanie zaoferować w tym przedziale cenowym tak wiele. Perkusja produkowana w wielu wariantach kolorystycznych, a także rozmiarowych. Znaleźć tutaj można perkusję na 18-calowym bębnie basowym przeznaczoną do klubowego grania lub dla dzieci. Zestawy perkusyjne oparte na 20" bębnie basowym to najbardziej uniwersalna konfiguracja, która sprawdzi się w każdym gatunku muzycznym. Konfiguracja na 22-calowymalowym bębnie basowym stworzona dla tych, co lubią potężne brzmienia. Nagraliśmy też własną prezentację tego zestawu. Do serii Imperialstar można też zamówić pojedyncze, dodatkowe bębny, które umożliwią rozszerzenie zestawu. Tama Imperialstar, to zestaw, który starczy już na wiele lat grania. Przy ewentualnej odsprzedaży powinien mocno trzymać wartość, w końcu to Tama.

Rosnące zainteresowanie małymi zestawami perkusyjnymi dało początek serii Tama Club-Jam. Seria stworzona została dla perkusistów, którzy dużo jeżdżą i potrzebują lekkiego, mobilnego zestawu. Obecnie można wyróżnić 4 modele.  Tama Club Jam Kit to największy z całej rodziny zestaw oparty na bębnie basowym o średnicy 18 cali, tomie 10" i charakterystycznym, płytkim floor tomie 14x7. O dziwo jak na tak niewielką głębokość można wycisnąć z niego świetne brzmienie. Całość składa się do 3 niewielkich pokrowców, które można kupić osobno. Nie musisz już mieć wielkiego kombiaka, aby wozić ze sobą bębny. Całość wykończona jak na shell set Tamy przystało, z dużą dbałością o szczegóły. Na uwagę zasługuje ramię talerzowe, mocowane do bębna basowego, które jest w stanie pomieścić duży talerz.

Zestaw Tama Club Jam Mini to mniejszy Club Jam. Zestaw składa się wyłącznie z płytkiej centrali 18x7 i werbla 12x5. Tym niepozornym zestawem można wiele zdziałać. Minimalizm i ograniczenie niepotrzebnych elementów wchodzi w nowy wymiar. Do transportu tego zestawu nie jest potrzebny techniczny. Ten shell można zestawić z dowolnymi statywami. Zawsze będzie grał i wszędzie się zmieści. Bęben basowy posiada gniazdo do mocowania ramienia jak w przypadku większego brata. Do zestawu club jam mini można dokupić pakiet rozszerzający z tomem i floor tomem.

Idąc w stronę kompaktowych zestawów Tama zaproponowała wersję Club-Jam Flyer, czyli mikroskopijny pełnoprawny instrument. Niewielkich rozmiarów bęben basowy 14x10", tom 8x6 oraz floor tom 10x9" z werblem 10x5" tworzą świetnie brzmiący zestaw perkusyjny na małe sceny. Idealnie sprawdzi się także jako perkusja dla dzieci

Tama Superstar - powrót legendy. Perkusja Tama z tej serii to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii tego producenta. Półprofesjonalne bębny zbudowane w 100% na korpusie klonowym. Podseria Tama Superstar Classic wzorowana jest na starszych seriach marek Tama z lat 90-tych. Mnóstwo wykończeń i rewelacyjne brzmienie. Ciepłe brzmienie klonu, otwartość z odpowiednią dozą mlasku i agresji jakiej wymaga się od bębnów Tama. DNA marki w pełni zachowane. W skład serii superstar wchodzi model Superstar Hyper-Drive, czyli wariant z tzw. fast tomami. Płytsze tomy to szybsza odpowiedź bębna przy krótkim wybrzmieniu. Wersja dostępna zarówno w lakierze, jak i okleinach. Sprzedawane są jako shell set oraz jako zestaw z hardwarem.

Perkusje Tama Starclassic to najbardziej rozpoznawalna seria bębnów na świecie. Kojarzy się z bezkompromisową jakością, brzmieniem, które uwielbia studio, scenę i zacisze własnej salki. Posiadając bębny z serii Tama Starclassic zawsze wiesz, że siedzisz za perkusją najwyższej klasy, która zabrzmi zawsze i w każdych warunkach. Obecna oferta bębnów starclassic dzieli się na trzy podserie. Każda z nich zawodowa, lecz do nieco innych zastosowań i wymagań.

Zacznijmy od najbardziej kultowej i postawionej najwyższej w hierarchii perkusja klonowa Tama Starclassic Maple. Bębny wykonane w całości z selekcjonowanego drewna klonowego. Ciepłe, pełne i otwarte brzmienie. Obręcze odlewane, system szybkiego zwalniania tomów quic-lock, niezależne zawieszenie star-cast. To wszystko daje gwarancję niezawodności w każdych warunkach.

Tama Starclassic Walnut / Birch to stosunkowo nowa podseria. Po wielu latach badań, eksperymentów, porównaniach stworzyło hybrydę orzecha i brzozy. Idealnie wyważone brzmienie orzecha włoskiego, które ociepla średnie i niskie częstotliwości. Wszystko to uzupełnia wyraźny atak i projekcja drewna brzozowego. Seria Starclassic Walnut / Birch to jak określa to producent skierowana jest do inspirowania współczesnego perkusiścić. W skrócie brzmienie tej serii można nazwać nowoczesnym.

W 2021 roku Tama wznawia produkcję serii Tama Starclassic Performer. Kilka lat temu Tama zawiesiła produkcję tej serii. Wcześniej nosiła ona nazwę Performer B/B i była zrobiona z brzozy i bubingi. Bubinga ze względu na ograniczenia w pozyskaniu tego drewna przestała być łatwo dostępna i Tama stworzyła nową konfigurację korpusu klon/brzoza/klon. To najniższej położona w hierarchii serii Starclassic podseria, jednak nie brak jest potęgi, mocy i profesjonalnych rozwiązań. W nowym Performerze nie ma kilku rozwiązań dostępnych w wyższych modelach jak W/B i Maple, ale korpusowo jest to dalej najwyższa liga. Jest to obecnie najbardziej przystępna cenowo profesjonalna seria bębnów, która oferuje tak wiele, za tak niewiele.  

Tama Starclassic Bubinga nie jest już produkowana. Została wycofana z produkcji z uwagi na bardzo ograniczoną ilość bubingi jako budulca i uznania jej za gatunek chroniony.

No i czas na wisienkę na torcie. Tama STAR, jako nawiązanie do początków marki, kiedy każdy instrument nosił nazwę STAR zanim marka przemianowała się na Tama. To czerpanie garściami z tradycji tworzenia bębnów w sposób ręczny przez mistrzów z Japonii po wykorzystanie nowoczesnych technologii wycinania krawędzi na maszynach laserowych z ogromną dokładnością.  W produkcji bębnów STAR bierze udział ogromna rzesza specjalistów, a każdy z nich odpowiada za zupełnie inną czynność. Jest człowiek od polerowania chromu, jest człowiek od wygrzewania żelazkiem logotypy na kartonach i tak można wymieniać bez końca. Można by pomyśleć, że to absurdalne. Jednak finalny produkt jest genialny w każdym aspekcie. Każdy detal jest dopieszczony. Otrzymujesz nie tylko instrument, ale dzieło sztuki perkusyjnej z manufaktury.

Tama Star dzieli się na 3 grupy. Podział obejmuje gatunek drewna z którego jest wykonana. Mamy Tama Star Maple, Tama Star Walnut, Tama Star Bubinga. Każda seria dedykowana do innego odbiorcy. Wszystkie bębny wykonywane na zamówienie w Japonii. To jedyna seria w której występuje prawdziwa, selekcjonowana Bubinga, która posiada certyfikat pozyskania.  Tama Star to perkusja dla ludzi nie uznających kompromisów, szukających wyjątkowego instrumentu.

pixel